BIST 1.399
DOLAR 8,80
EURO 10,47
ALTIN 504,72
HABER /  GÜNCEL

PKK'ya katılanların kimlikleri şoke etti

Türkiye'de son zamanlarda PKK'ya katılan yabancı oranında artış yaşanıyor. PKK'ya katılanların hangi ülkeden olduğunu duyunca çok şaşıracaksınız.

Abone ol

Terör örgütü PKK'nın içerisinde Hristiyanların oranında dikkat çekici bir artış yaşanıyor.

Alman ajan Kevin Joachim'in Türkiye'nin Kandil'e attığı bombalar sonucu ölmesi, örgüt içindeki yabancıların varlığını net bir biçimde ortaya koymuştu. Oysa PKK'lıların, elyapımı bomba ve şehir savaşı dersleri için başvurduğu kaynak yalnızca Joachim'den ibaret değil.

DAHA GÜVENLİ BÖLGELERE İNDİLER

23 Temmuz'da başlayan operasyonlara dek Kandil'de adeta cirit atan 'uzmanlar', Türkiye'nin sığınak delici bombalarının da etkisiyle nispeten daha güvenli alanlara, Suriye'deki düzlüklere indi. PKK'nın bu ülkedeki kolu YPG ve onun kadın kolları şubesi YPJ içinde yuvalanan yabancı savaşçılar, 'Rojava' denilen Kuzey Suriye'yi adeta Birleşmiş Milletler'e çevirdi.

İLK İŞLERİ 'KOD İSİM'

Yeni Şafak'ın haberine göre; PKK üyelerine Suriye ve Kuzey Irak'taki kamplarda eğitim vermek için bölgeye gelen lejyonerler, yalnız terör hocalığıyla kalmıyor; silahıyla araziye de iniyor. ABD'li Samantha Jay bunlardan biri.

pkk-ya-katilanlarin-kimlikleri-soke-etti-1768484.jpeg

PKK İÇİN ÖLEN İNGİLİZ

Bir PKK klasiği olarak onun da bir kod ismi var: 'Heval Viyan'. Viyan'a arazide eşlik eden 'eski' İngiliz askeri Erik Scurfield ise (kod adı Kemal) diğerleri gibi şanslı değil. İddiaya göre IŞİD'le savaşırken ölen Scurfield, üzerinde YPG bayrağı bulunan tabutuyla geçtiğimiz mart ayında İngiltere'de gömüldü.

AMAÇ 'İNSANLIĞA HİZMET!'

“YPG'nin Amerika, İspanya, Venezuella, İngiltere, Hollanda ve Çin'den gelip savaşa katılan savaşçıları, insanlık değerlerine sahip çıkmak için Rojava'ya geldiklerini söylediler…” PKK'nın bir yayın organında geçen bu ifadeler Marksist örgütteki Hristiyanların artık herkesçe kanıksandığını gözler önüne seriyor. Kandil ya da Rojava'da Hristiyan dini merasim ve yortuların ne zaman, nasıl kutlandığı bilinmiyor ancak örgüte birçok ülkeden katılan yabancılar, 'insanlığa hizmet' için PKK saflarında can vermeye devam ediyor.

KOBANİ'DE UYANDILAR

Venezuela'dan gelip PKK'ya katılarak 'Welat' kod adını alan bir militan, bütün kesimleri Rojava için mücadeleye çağırıyor. 'Argeş' kod adlı İspanyol ise “Kürtleri tanımıyordum ancak Kobani direnişinde uyandım” diyor. Amerikalı Dilşad Cudi kod adlı 'eğitimci' ise ülkesinde PKK-YPG'ye yardım için kampanyalar düzenlendiği bilgisini veriyor.

pkk.20150802170004.20151002124651.jpg

''BİZ BİRİZ''

PKK'nın Suriye'deki kolu PYD'nin lideri Salih Müslim, Rojava'da ölen yabancı savaşçıların cenaze törenleri için ülke ülke dolaşıyor. Almanya ve Hollanda'daki cenazelerden sonra İngiliz Erik Scurfield'in Nottingham'daki defin törenine katılan Müslim, konuşmasında 'Hristiyan şehit kardeşlerinden' bahsediyor: “Biz biriz. İngiliz, Alman ve Avustralyalı şehitlerimizin kanlarıyla dostluğumuz daha da pekişecek. Mücadelemiz sürecek. Ta ki topraklarımızdan karanlık el kalkıncaya kadar.”

PKK'YA KATILMAK İÇİN ABD'DEN GELDİ

PKK-YPG saflarında savaşmaya gelen yabancıların yanında Suriye'ye 'görüntü vermek' için gelen magazin figürleri de bulunuyor. 'Hevi Piling' kod adını alan Kanadalı manken Tiger Sun, dünyanın en kanlı ve en silahlı kadın örgütü YPJ'de boy gösteriyor. PKK'lı kadınlar Suriye'ye gittiklerinde kendilerini YPJ'li olarak tarif ediyor. Elinde silahla kameralara poz veren İsrail vatandaşı Gillian Rosenberg de sıkı YPJ fanlarından. MOSSAD ajanı olduğu iddia edilen Rosenberg'in örgütteki görevi henüz bilinmiyor.

ÖNCEKİ HABERLER
15 milyon kullanıcının bilgisi çalındı
15 milyon kullanıcının bilgisi çalındı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Vasip Şahin'den Ahmet Hakan itirafı!
Vasip Şahin'den Ahmet Hakan itirafı!
Sosyal medyada en büyük tehlike
Sosyal medyada en büyük tehlike
İstanbul Valiliği'nden 2 yazara koruma!
İstanbul Valiliği'nden 2 yazara koruma!
Milyonlarca kişi iPhone'larını satıyor
Milyonlarca kişi iPhone'larını satıyor
PYD teklifte bulundu! Bize silah verirseniz...
PYD teklifte bulundu! Bize silah verirseniz...
PYD bunu yaparsa Türkiye vuracak!
PYD bunu yaparsa Türkiye vuracak!
HDP seçim bildirgesini açıkladı: İnadına barış, inadına HDP
HDP seçim bildirgesini açıkladı: İnadına barış, inadına HDP
En çok bu ülkeyle telefonda görüştük
En çok bu ülkeyle telefonda görüştük
Yorumlar 29 yorum