BIST 9.777
DOLAR 32,59
EURO 34,71
ALTIN 2.473,23
HABER /  GÜNCEL

PKK'nın katlettiği çocuk ekmek alacaktı

Diyarbakır Valiliği, PKK'nın yerleştirdiği bombanın infilak etmesi sonucu ölen 12 yaşındaki çocuğun ekmek almak için fırına gittiğini açıkladı.

Abone ol
Diyarbakır’ ın Silvan ilçesi’nde yapımı devam eden Silvan baraj yolunda patlama meydana geldi. Valilik, patlamada 12 yaşındaki bir çocuğun yaşamını yitirdiği, bir vatandaşın ise yaralandığını duyurdu.
 
Bugün saat meydana gelen patlamada 12 yaşında bir çocuk hayatınıu kaybetti, 1 kişi de ağır yaralandı.
 
Diyarbakır Valiliği, Silvan İlçesi’nde meydana gelen patlama ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada olayla ilgili şu bilgiler verildi:
 
"30.08.2015 Pazar günü sabah saat 10.00 sularında, Diyarbakır Silvan ilçesinde Baraj bölgesinin emniyetini sağlayan jandarmaların Ferudun Mahallesinden ilçeye girdikten sonra, bölücü Terör örgütü mensuplarınca taşların arasına yerleştirilen el yapımı patlayıcının askeri aracın geçişinden sonra ilçe merkezinde infilak ettirilmesi sonucunda, fırına ekmek almaya gitmekte olduğu öğrenilen 12 yaşında bir çocuk hayatını kaybetmiş, 1 vatandaşımız yaralanmıştır. Olayın faillerinin yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatılmıştı