BIST 10.471
DOLAR 32,86
EURO 35,20
ALTIN 2.452,79
HABER /  GÜNCEL

PKK'nın hain planını kahraman şoför bozdu

IĞDIR 'da teröristler, karakolda patlatmak için doğalgaz yüklü tankı gasbetti ama onların oyununu kahraman şoför bozdu.

Abone ol

Her geçen gün terör saldırıları artarken PKK zarar verebilmek için her yöntemi deniyor. Iğdır'da bir LNG tankını gasp edip karakolu uçurmak isteyen PKK'lıları kahraman şoför engelledi.

Iğdır-Doğubayazıt karayolunda teröristlerin gasbettiği sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) yüklü tanker ile Suveren Jandarma Karakoluna saldırı girişiminde bulunuldu. Olası bir faciayı şoförün soğukkanlılığı önledi.

LNG TANKERİNİN YOLUNU KESTİLER

Doğubayazıt'tan Iğdır'a giden sürücüsü ve  plakası açıklanmayan LNG yüklü tanker, Korhan Yaylası mevkisinde  Iğdır-Doğubayazıt karayolunu kapatan terör örgütü PKK mensupları tarafından  durduruldu.

0.20150821095528.jpg

CANLI BOMBA ŞOFÖRÜ TEHDİT ETTİ

Üzerinde patlayıcı düzeneği bulunan bir terörist, tankere binerek  ölümle tehdit ettiği şoförden aracı 5 kilometre mesafedeki Suveren Jandarma  Karakol Komutanlığına sürmesini istedi.

ŞOFÖR TANKERDEN ATLAYIP KARAKOLA KOŞTU

Tehdit üzerine yola çıkan sürücü, Suveren Jandarma Karakol Komutanlığına yaklaşık 300 metre kala teröristin bir anlık dalgınlığından yararlanarak, el frenini çekip durdurduğu araçtan atladı.

OLASI BİR FACİAYI ÖNLEDİ

Korku ve panik içerisinde jandarma karakoluna doğru koşarak askerleri saldırı girişimine karşı uyaran sürücü, olası bir faciayı önledi. Şoförün kaçmasının ardından üzerindeki patlayıcı düzeneğini araçta  bırakıp tankeri takip eden bir pikap ile bölgeden uzaklaşan terörist, tankerdeki  düzeneği uzaktan kumandayla patlattı.

0.20150821095723.jpg 

FACİANIN ÖNÜNE GEÇİLDİ

Patlamanın etkisiyle sürücü bölümü alev alan araç, kısa sürede olay  yerine gelen itfaiye ekiplerinin ve toplumsal olaylara müdahale aracının (TOMA)  müdahalesiyle söndürüldü. Alevlerin, içerisinde 16 ton LNG bulunan aracın tank  bölümüne sıçramadan kontrol altına alınmasıyla, facianın önüne geçildi. Gazın, kullanılamaz hale gelen araçtan başka tankerlere tahliyesi için  çalışma yürütüldü. Teröristlerin yakalanması için güvenlik güçlerince operasyon  başlatıldı.

1.20150821095938.jpg

İÇİNDE 16 TON LNG VARDI

Bu arada, tankerde yüklü 16 ton LNG'in patlaması halinde geniş bir  alanı etkileyeceği, bunun da ölümcül ve çevresel sonuçlara neden olacağı  belirtildi.
 
PKK'LILAR KAÇTI
 
Jandarma karakoluna yaklaşık 300 metre kala tankeri durduran şoför T.M.G., büyük bir faciayı önlemiş oldu. Teröristlerin hava saldırısına karşılık Korhan yaylasına götürdükleri otomobilleri yaktıktan sonra Ağrı Dağı’na doğru kaçtıkları belirlendi.

1.20150821100106.jpg