BIST 5.116
DOLAR 20,88
EURO 22,46
ALTIN 1.317,98
HABER /  GÜNCEL

Şok olayın yeni görüntüleri yayınlardı

Polis müdürü Celal Yılmaz’ın, motosikletli Ahmet Sülüşoğlu’nu öldürmesiyle sonuçlanan olaylar zincirinin tüm görüntüleri ortaya çıktı.

Abone ol
İSTANBUL Emniyet Müdür Yardımcısı Celal Yılmaz'ın kavga ettiği motosiklet sürücüyü Ahmet Sülüşoğlu'nun öldürmesiyle ilgili yeni kamere kayıtları artaya çıktı. Görüntülerde, motosiklet sürücüsünün Yılmaz'ı takip ettiği ve elindeki kuru sıkı tabancasını belinden çıkardığı görülüyor. Yılmaz ise olayın hemen ardından tabancasına sarılıyor ve üst üste ateş ediyor.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturma dosyasına giren görüntülere göre şunlar yaşandı:
 
Celal Yılmaz otomobiliyle, Ahmet Sülüşoğlu ise motosikletiyle saat tam 00.49’da olay yerine geliyor. Ahmet Sülüşoğlu motosikletinden indikten sonra Celal Yılmaz’ın üzerine yürüyor. Celal Yılmaz karnına tekme attığı Ahmet Sülüşoğlu’nu sonra da tokat ve yumrukla darp ediyor. Araya sitenin güvenlik görevlileri giriyor. 

LOJMANLARA GELİYOR 
 
Saat 00.50’de emniyet müdürü evine gidiyor. Ahmet Sülüşoğlu da 00.51’de motosikletine binerek ara sokakta kayboluyor. Celal Yılmaz, saat 00.56’da kıyafetini değiştirmiş olarak yeniden lojmanların girişine geliyor ve güvenlikçilerle sohbet etmeye başlıyor. Ahmet Sülüşoğlu ise saat 00.57’de lojman girişine motosikletiyle geliyor. Ahmet Sülüşoğlu motosikletten iner inmez sağ elini sağ bel arka kısmına doğru atarak, kuru sıkı tabancasını çekiyor ve atışa hazır hale getiriyor. Araya güvenlik görevlisi giriyor. Ahmet Sülüşoğlu bu sırada tetiğe basıyor ancak tabanca ateş almıyor. Celal Yılmaz da güvenlikçinin arka tarafından 7.65 mm’lik Beretta marka tabancasıyla 3 el peş peşe ateş ediyor.

POLİS VE 112'Yİ ARIYOR 
 
Görüntülerin daha önceki yayınlanmayan bölümlerinde ise Emniyet Müdürü Celal Yılmaz, tabancasını beline koyduktan sonra cep telefonuyla 112 ve 155’i arayarak olayı bildiriyor. Polis oldukları anlaşılan sivil kişiler de Ahmet Sülüşoğlu’nun nabzını kontrol ediyor. Ahmet Sülüşoğlu’nun hayatını kaybettiği ortaya çıkanca polisler olay yerini şeritle kapatıyor.