BIST 118.156
DOLAR 6,87
EURO 7,81
ALTIN 397,04
HABER /  GÜNCEL

PKK sığınağındaki diz üstü bilgisayarından çıkan fotoğraf

Terör örgütü PKK'nın sözde 'kurtarılmış kızıl alan' dediği Görese Dağı'nda bulunan 14 teröristin tamamı 2 yılda etkisiz hale getirildi.

Abone ol

Son iki yılda TSK, PKK'lı teröristlere gözaçtırmıyor. PKK'nın çöküşünün en iyi özetleyen ise bir fotoğraf karesi oldu.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre, Diyarbakır'ın Dicle ile Elazığ'ın Arıcak ilçeleri arasında kalan Görese Dağı'na gerçekleştirilen operasyonda bir sığınakta teröristlerin kimlik bilgilerini içeren defter ve bölge sorumlusuna ait diz üstü bilgisayar ele geçirildi.

GÖRESE DAĞI'NA YAPILAN OPERASYONDA ELE GEÇİRİLEN FOTOĞRAFTAKİLERİN HEPSİ ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Bilgisayarlardaki incelemede ise terör örgütünün sözde "Şehit Brusk alanı" diye adlandırdığı Görese Dağı yapılanmasında yer alan ve aralarında bölge sorumlusunun da olduğu 14 teröristin fotoğrafı bulundu. Güvenlik güçleri yüz tarama sistemi, yakalanan veya teslim olan teröristlerin ifadelerinden yola çıkarak fotoğraftaki 14 teröristin akıbetini araştırdı. Son 2 yılda gerçekleşen operasyonlarda 12 teröristin öldürüldüğü, birinin eylem hazırlığında yakalandığı, yaşı küçük bir teröristin ise örgüt tarafından kapatıldığı sığınakta intihar ettiği ortaya çıktı. İşte fotoğraftaki numara sırasına göre etkisiz hale getirilen o teröristlerin akıbetleri şöyle:

1- Navdar kod adlı Agit Altan: Diyarbakır'da hücre evine yapılan baskında öldürüldü.
2- Mazlum Amed kod adlı Sinan Donat: Adıyaman kırsalında gerçekleşen operasyonda öldürüldü, 300 bin liralık gri listede aranıyordu.
3- HASAN Gorse kod adlı Ömer Erdoğan: Dicle ilçe merkezindeki özel harekât kulesine saldırıda öldürüldü.
4- Kendal Brusk kod adlı Ogün Duman: Diyarbakır'da eylem hazırlığındayken yakalandı.
5- Armanç Kerboran kod adlı Hüseyin Akdoğan: Görese Dağı bölge sorumlusu olan Akdoğan, Dicle'nin Kurşunlu köyünde 4 korumasıyla öldürüldü. Akdoğan örgüt elebaşları Murat Karayılan ve Fehman Hüseyin tarafından bölgeye gönderilmişti.
6- Rezan Farkin kod adlı Nezir çiçek: Diyarbakır'da 30 Mart 2016 günü polis servis aracına bombalı saldırıda 10 polisi şehit ettikten sonra gizlendiği hücre evinde çıkan çatışmada öldürüldü.
7- Civan kod adlı Serdar Tekin: Dicle'nin Kurşunlu köyünde öldürüldü.

8- Dijital Harun kod adlı Abdurrahim Delibaş: Görese Dağı'na düzenlenen hava harekâtında nokta operasyonla öldürüldü. Delibaş şehir merkezlerine bombalı araç gönderen TAK sorumlusu ve bölge mayıncısıydı.
9- Ali Norşin kod adlı Şefik Körman: Adıyaman kırsalında düzenlenen operasyonda öldürüldü, 300 bin liralık gri listede aranıyordu.
10- Delil Botan kod adlı Turgut Gökalp: Elazığ'ın Arıcak, Alacakaya ve Dicle ilçesi üçgenindeki çatışmada öldürüldü.
11- Şervan kod adlı Mehmet Calp: PKK'nın Ape Musa Kampı diye adlandırdığı Lice'nin Birlik köyündeki bir sığınakta öldürüldü.
12- Aram Şikaki kod adlı Harun Edemen: Dicle ilçesi Kurşunlu köyünde öldürüldü.
13- Argeş kod adlı Uğur Bilir: 15 yaşında olan Uğur Bilir, geri dönmek isteyince örgüt tarafından sığınağa hapsedildi. Girdiği bunalım sonucu sığınakta intihar etti.
14- Rojhat kod adlı Aytekin Özçiçek: Lice'deki Duru Jandarma Karakolu'na bomba yüklü traktörle intihar saldırısı gerçekleştirmek isterken kuledeki nöbetçi askerlerce fark edilerek öldürüldü.

ÖNCEKİ HABERLER
FETÖ'den kongre üyelerine skandal mektup
Muharrem İnce'den adaylık açıklaması
Pelin Karahan hamilelikten sonra böyle görüntülendi
İstanbul'da PKK/KCK operasyonu
Komşularının araçlarını benzin dökerek ateşe verdi
15 Temmuz sözleri resimli kısa anlamlı 15 temmuz mesajları 2020
Yorumlar 7 yorum