BIST 1.552
DOLAR 7,37
EURO 8,97
ALTIN 443,28
HABER /  DÜNYA

Pentagon'dan yeni Türkiye açıklaması

Pentagon sözcüsü Binbaşı Galloway, "Şu anki durumu (Afrin ve Türkiye'nin güvenlik kaygıları) çözmek üzere Türk müttefiklerimizle görüşme halindeyiz." dedi.

Abone ol

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Afrin’de PYD/PKK terör örgütüne karşı yürütülen Zeytin Dalı Harekatı ve Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki kaygıları konusunda Türkiye ile görüşmeler yürüttüğünü açıkladı.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın Ankara ile birlikte Türkiye'nin meşru güvenlik endişelerini gidermek için birlikte neler yapılabileceğini görmeyi amaçladıklarına dair açıklamaları hatırlatarak Pentagon’un bu konuda bir görüşme yapıp yapmadığını sorması üzerine Pentagon sözcülerinden Adrian Rankine Galloway, “Şu anki durumu çözmek üzere Türk müttefiklerimizle görüşme halindeyiz.” dedi.

Muhabirin, “Afrin’deki durum mu yoksa gelen bir durum üzerine mi görüşmeler var” sorusuna ise Binbaşı Galloway hem Afrin konusunda hem de genel anlamda Suriye konusunda Ankara ile görüşmeler devam ettiği kaydetti.

Görüşmelerin içeriği konusunda detay veremeyeceğini ifade eden Galloway: “Şu anda Amerikan hükümeti ile Türk hükümeti arasında bu krizi çözmek için görüşmelerin devam ettiğini teyit edebilirim.” şeklinde konuştu.

Krizden kastının ne olduğuna yönelik bir soruya ise Galloway, “Afrin’deki kriz ve daha geniş anlamda Türkiye’nin güvenlik kaygılarını” kastettiğini belirtti.

PYD/PKK cesetleri sıralandı! Afrin'den gelen bomba görüntüPYD/PKK cesetleri sıralandı! Afrin'den gelen bomba görüntüPYD/PKK cesetleri sıralandı! Afrin'den gelen bomba görüntüPYD/PKK cesetleri sıralandı! Afrin'den gelen bomba görüntüHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

ÖNCEKİ HABERLER
Rusya'dan Mısır'a Suriye daveti
Dengesiz havalar karşı bol bol içmeliyiz
Yine roket attılar: Bu kez de ahıra isabet etti!
PYD/PKK'lı teröristler yardım için yalvarıyor
Çavuşoğlu devreye girdi, Fransız Bakan düzeltti
Afrin sonrası Almanya'da kalleş saldırı!
Almanya ile kritik görüşme! Bakan Çavuşoğlu...
ABD'den yeni Afrin açıklaması
Destici: PKK, YPG, PYD yaptığının bedelini ödeyecek
Suriye'de sıcak gelişme! Esad havaalanını ele geçirdi
Yorumlar 1 yorum