HABER /  GÜNCEL

Pazartesi günü PTT açık mı 20 Ağustos çalışma saatleri

20 Ağustos'ta yani yarın PTT açık mı, arefe günü hangi PTT şubeleri açık, 20 Ağustos pazartesi günü PTT saat kaça açık olacak sorusu binlerce vatandaşın kurban bayramı öncesi gündeminde. 20 ağustos arefe günü PTT açık olur mu, PTT işlemleri arefe günü yapılır mı?

Abone ol

Arefe günü PTT açık mı, 2018 PTT çalışma saatleri nasıl soruları bugün binlerce vatandaş tarafından araştırılıyor. Kurban bayramına artık sadece 2 gün kaldı bayram telaşı ve hazırlıkları başladı. 9 günlük tatil yapacak olan çalışanlar ise PTT arefe günü açık mı sorusunun cevabını merak ediyor. Bu sene kurban bayramı ayın 21'inde Salı günü  başlayacak. Arefe günü ise 20 ağustos pazartesi günü olacak. Pazartesi günü yani arefe günü PTT öğleden sonra kapalı olacak. 

PTT AREFE GÜNÜAÇIK MI:  Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim KalınKurban Bayramı’nın 9 gün tatil ilan edildiğini açıkladı. PTT günü olan 20 Ağustos günü ise çalışanlar idari izinli sayılacak.

Ancak bu durum PTT için geçerli olmayacak.

İdari izin olmasından dolayı PTT 20 Ağustos Pazartesi günü (Arefe günü) yarım gün çalışacak. 21-22-23-24 Ağustos günlerinde ise tatil olacak.

9 GÜNLÜK UZUN KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN: Kurban Bayramında bu sene 9 gün tatil yapılacak. 20 Ağustos Pazartesi Arife, 21-22-23-24 Ağustos günler ise bayram. Hafta sonları da eklenince tatil 9 güne çıkıyor.

2018 KURBAN BAYRAMI GÜNLERİ

– 20 Ağustos Kurban Bayramı Arifesi (Pazartesi günü) resmi tatil

– 21 Ağustos Kurban Bayramı 1.gün (Salı günü) resmi tatil

– 22 Ağustos Kurban Bayramı 2.gün (Çarşamba günü) resmi tatil

– 23 Ağustos Kurban Bayramı 3.gün (Perşembe günü) resmi tatil

YILIN GERİ KALANINDAKİ RESMİ TATİLLER (2018)

– 30 Ağustos Zafer Bayramı (Perşembe günü) resmi tatil

– 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı (Pazartesi günü)

PTT ÇALIŞMA GÜNLERİ: PTT hafta sonu açık mı sorusu binlerce kişinin gündeminde. PTT bazı durumlar harici hafta içleri çalışmaktadırlar. PTT hafta sonları kapalıdır. Bunun yanında resmi tatil günlerinde de kapalıdırlar.  Saati : saat 17:30’da kapanıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Kurbanlık pazarının gözdesi 'Yasin'
Arefe günü okunacak dualar Hz. Ali özel arefe duası okunuşu
Kadın Çiftçiler bilgilerini yarıştırıyor
Çavuşoğlu: ABD bu sorunları çözmek istemiyor
Yalıda başlayan işkence: Kafa attı yüzümü ısırdı
10 bin TL kredi başvurusu nasıl yapılır geri ödeme şartları neler?
Yorumlar