BIST 10.471
DOLAR 32,77
EURO 35,09
ALTIN 2.457,99
HABER /  GÜNCEL

Patlama sonrası MHP'li vekilden olay iddia!

MHP milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, Ankara'daki 'Barış Mitingi' öncesinde yaşanan bombalı saldırının güvenlik güçleri için sürpriz olmadığını düşündüğünü söyledi.

Abone ol

Gaziantep'in Karkamış ilçesinde Suriye sınırındaki sıfır noktada yapılan canlı yayında Bahartürk TV'de gazeteci M. Hanifi Kılıç'ın sorularını cevaplayan MHP Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ çarpıcı bir iddiada bulundu.

Kılıç, Ankara Tren Garı önünde meydana gelen patlama ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, "Benim için sürpriz olmadı. Güvenlik güçleri için de sürpriz olmadığını düşünüyorum. Çünkü 2 aydan bu yana Ankara'nın Çankaya ilçesinde polis, böyle bir patlamaya karşı hazırlıklı ve mahkemeden genel arama izni aldı" dedi.

"ÇANKAYA DEVLETİN KARARGAHI"

Özdağ, Çankaya ilçesinin 1 nolu ilçe ve devletin karargahı olduğunu ifade ederek, "Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı, Genelkurmay Başkanlığı her şey orada. Dikkat ederseniz Türkiye'nin en önemli suikastları da bu ilçede olmuştur. Çankaya ilçesinde Ankaralılar kendilerini güvende hissetseler de gerek istihbarat, gerek polis, gerek jandarma uzun süreden bu yana diken üstünde oturuyor. Bombanın basınç etkisini artırmak amacıyla, yerleştirilmiş olduğu yerin bir tanesinin köprünün altı olması,çok profesyonel bir eylem olduğunu gösteriyor. Bu profesyonel eylemin amacı orada sadece insanları öldürmek değil. Aslında bundan sonraki gelişmeleri tetiklemek. Bunun için de önümüzdeki gün ve saatleri beklemek gerekiyor" diye konuştu.

"ANKARA'YA SIZMIŞ 30 PKK'LININ VARLIĞINDAN SÖZ EDİLİYOR"

Meclis bahçesinde katıldığı bir yayında Ankara, Çankaya Emniyet Müdürü'ne güvenlik güçlerinin gösterdiği performanstan dolayı teşekkür ettiğini dile getiren Özdağ, "Hakikaten çok iyi çalışıyorlardı. Ancak bu tür hadiseleri bir defa atlarsanız bir şekilde sonuç ortaya böyle çıkar. Ankara'ya ayrıca başka bombalı saldırı yapma yeteneğine sahip unsurlardan da bahsediliyor. Ankara'ya sızmış olan sayıları 30 civarında PKK'lı militanın varlığından da bahsediliyor. Etkisi itibariyle ortaya çıkan çok büyük bir patlama. Muhtemelen önümüzdeki gün ve saatlerde sayı daha da artacak" şeklinde konuştu.