BIST 9.333
DOLAR 31,12
EURO 33,79
ALTIN 2.035,23
HABER /  DÜNYA

Parmağını böyle kesti! (+18)

Bulgaristan’da 9 yıl hapis cezası alan bir iş adamı mahkeme kararını eleştirmek sol elindeki serçe parmağını kesti.

Abone ol

Mahkemenin kendisini haksız yere suçlu bulduğunu ifade eden Ivaylo Zartov” Eğer bu karar durdurulmazsa her gün bir parmağımı keseceğim” dedi.

Zartov bu davranışı sonrası bir anda ülkenin gündemine otururken Zartov’un cezası Burgaz Temyiz Mahkemesi tarafından da onandı. Zartov ayrıca Levs şirketine maddi hasarlar için 3 milyon dolar ceza ödemek zorunda kaldı.

Zartov Burgaz yakınlarındaki bir tatil köyü inşa etmek için Rusya’dan sermaye almıştı. Fakat paranın harcanması sonucu Zartov büyük miktardaki yabancı fonu zimmete geçirme, kötü yönetim ve şirket sahiplerini için büyük maddi kayıplara yol açma iddialarıyla suçlu bulunmuştu.

Önceki gün Yargıtay’ın dolandırıcılık suçundan kendisinin 9 yıl cezasını onaması sonrası evinde sol serçe parmağını kesen Zartov olay öncesi kameraya dönerek yaptığı açıklamada ise, “ İnsanlar kendimi kurban edişimi bile önemsemiyor ama şunu bilin ki şimdi banyoya gideceğim ve parmağımı keseceğim. Başka yolum yok mahkeme delil toplama isteğimi de reddetti. eğer hiç kimse sesimi duymazsa ve bu karar durmazsa her gün bir parmağımı keseceğim” dedi.