BIST 1.191
DOLAR 7,97
EURO 9,45
ALTIN 487,20
HABER /  KÜLTÜR VE SANAT

Paris son 10 yılın turizm rekorunu kırdı

Yılın ilk yarısında 16 milyon turist ağırlayan Paris son 10 yılın rekorunu kırdı. Paris'i ziyaret eden turist sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre 1,5 milyon arttı.

Abone ol

Yılın ilk yarısında 16 milyon turist ağırlayan Paris son 10 yılın rekorunu kırdı.  Paris'i ziyaret eden turist sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre 1,5 milyon arttı.

Paris'e bu yılın ilk yarısında son 10 yılın en çok turistik ziyareti gerçekleşti. Paris Bölgesel Turizm Komitesi tarafından yayımlanan verilere göre, Paris'i ziyaret eden turist sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre 1,5 milyon arttı.

Yılın ilk yarısında Paris'i 16 milyon turistin ziyaret ettiği, bunun da aynı dönemler baz alındığında son 10 yılın en çok turistik ziyareti olduğu ifade edildi.

EN ÇOK AMERİKALILAR ZİYARET EDİYOR

Paris'e gelen turistlerin milliyetleri dikkate alındığında ise 1,14 milyonla en çok ABD'lilerin Paris'i ziyaret ettiği kaydedildi. 

Paris'te 7 Ocak 2015'te Charlie Hebdo dergisine düzenlenen terör saldırısıyla başlayan ve Kasım 2015 ayında yoğunlaşan saldırılar sürecinde önemli oranda turist kaybı yaşanmıştı.

Fransa Turizm Bakanlığı geçen ay yaptığı açıklamada, yıl sonunda Fransa'ya gelen turist sayısının 89 milyona ulaşarak rekor kırmasının beklendiğini açıklamıştı.

 
 

ÖNCEKİ HABERLER
Bayburt Üniversitesinden kentin tarihi dokusuna destek
Baş dönmesinin nedeni kalp olabilir
Açıköğretim ikinci üniversite kayıtları ne zaman başlıyor?
Eski plaklardan oluşan dev müzik arşivi artık dijital ortamda
Ordu'da bir kişinin öldüğü köy karantinaya alındı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı şiirleri okul öncesi kısa 2 kıtalık
Yorumlar 1 yorum