HABER /  GÜNCEL

Özel okulda 200 öğrenci zehirlendi!

Doğa Kolejinin Çukurambar'daki kampüsü ve Mebusevleri Anaokulunda eğitim öğretim gören öğrencilerin zehirlendiği bildirildi.

Başkent'te, Doğa Kolejinin gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan öğrencilerinden bazılarında "salmonella", "amipli dizanteri" ve "tifo" virüsüne rastlanması nedeniyle kolejin iki okulunda eğitime yarın ara verildi.

Doğa Kolejinden velilere gönderilen yazıda, salı gününden itibaren öğrencilerde görülmeye başlanan sağlık sorunlarının ardından okulda dezenfekte çalışmalarına başlandığı belirtildi.

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan izinle kolejin iki okulunda yarın eğitime ara verildiği ifade edilerek, pazartesi günü okula devam edecek öğrencilerden, "salmonella" ve "amipli dizanteri" gibi bulaşıcı hastalıkların olmadığını gösteren rapor getirmeleri de istendi.

Doğa Kolejinin Çukurambar'daki kampüsü ve Mebusevleri Anaokulunda eğitim öğretim gören öğrenciler, pazartesi gününden itibaren yüksek ateş, mide bulantısı, kusma ve ishal şikayetleriyle, Gazi Üniversitesi Hastanesi ve çevredeki diğer hastanelerde tedavi altına alınmıştı.

Sayıları 200'ü bulan öğrencilerden bazıları ayakta tedavi edilirken, bir kısmı da yatarak tedavi görüyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Varufakis AB'li bakanlarla görüşmelerini kayda almış
CHP'nin Trabzon mitingini ti'ye aldı!
IŞİD'e o şehirden milyonlarca dolar akacak!
HDP saldırıları teröristlerin işi!
Latif Erdoğan'a saldırıda flaş gelişme!
22. yüzyıla ne zaman gireceğiz 22. yüzyıl başlangıcı hesaplama
Yorumlar 2 yorum