BIST 10.771
DOLAR 32,82
EURO 35,14
ALTIN 2.450,67
HABER /  EKONOMİ

Ozan Enerji istasyonlarını sattı!

Ozan Enerji, İngiltere merkezli Infinity Invest Holding'e satıldı.

Abone ol
Powerwax markasıyla Türkiye genelinde 85 tane akaryakıt istasyonu ile faaliyet gösteren Ozan Enerji, İngiltere merkezli Infinity Invest Holding'e satıldı. Taraflar, devralmaya ilişkin Rekabet Kurulu'na başvuruda bulunurken, satın alma işlemi Kurul kararının ardından kesinleşecek.
 
Ozan Enerji'nin patronu Ümit Ozan, hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada, Ankara merkezli bir firma olduklarını ve inşaat ve enerji sektörlerinde faaliyet gösterdiklerini anlattı. Enerji sektörüne 1999 yılında akaryakıt bayisi olarak girdiklerini ifade eden Ozan, "2009 yılından bu yana da Powerwax markası ile faaliyet gösteriyoruz. 40 tanesi Ege Bölgesi ve 10 tanesi Ankara'da olmak üzere Türkiye genelinde toplam 85 bayimiz var. Yaptığımız anlaşma ile bu bayileri ve akaryaklıt dağıtım şirketini Infinity Invest'e devrediyoruz" dedi.
 
Satış rakamı ile ilgili bilgi vermeyen Ozan, teklifin iyi olduğunu ve artık akaryakıtta büyümek istemedikleri için gelen teklifi kabul ettiklerini kaydetti. Bu satıştan gelen para ile diğer işlerine odaklanacaklarını kaydeden Ozan, "Bizim inşaatta esas işimiz yap-sat. Buraya ağırlık verip gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi kuracağız. Ayrıca toptan elektrik şirketimiz var ve HES yatırımlarına yönelmek istiyoruz" diye konuştu.