BIST 10.471
DOLAR 32,77
EURO 35,09
ALTIN 2.457,99
HABER /  EKONOMİ

Hava muhalefeti uçuşları durdurdu!

Trabzon'da olumsuz hava koşulları nedeniyle hava ulaşımında aksaklıklar meydana geliyor.

Abone ol
Trabzon'da olumsuz hava koşulları sebebiyle hava ulaşımında aksaklıklar yaşanıyor.
 
Trabzon Havalimanı yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte sabah saatlerinde başlayan ve aralıklarla etkili olan rüzgar ve karla karışık yağmur sebebiyle uçaklar Trabzon Hava Limanı'na inemiyor.
 
Bu sebeple özel bir hava yolu şirketinin iki tane İstanbul-Trabzon seferi iptal edildi, diğer havayolu şirketleri ise yolcularına uçuşların rötarlı olacağını bildirdi.
 
İstanbul'a gitmek üzere Trabzon Havalimanı'na gelen Mehmet Özdemir adlı yolcu, hava şartları bozuk olduğundan dolayı gidemediklerini belirterek, "Uçuşlar iptal olmuş. Şimdi tekrar gidiş saatimizi ayarlamaya çalışıyoruz ama burası çok yoğun. Gidemiyoruz, burada kaldık" dedi.
 
Kamil Tandoğan ise Of ilçesinden taksiyle havalimanına geldiklerini ifade ederek, "Bize hava şartlarından dolayı uçaklar kalkmıyor diyorlar. Şimdi 5 saat olmadan bizi geri çeviriyorlar" diye konuştu.
 
Hasan Albayrak da İstanbul Sabiha Gökçen Hava Limanı'na gideceğini kaydederek, şunları söyledi:
 
"Uçak seferlerinin hava şartlarından dolayı iptal edildiğini söylediler. İki kere sordum, uçağın Ankara ve Samsun'a indiğini söylediler. Şimdi ise iptal edildiğini söylediler. Ben Almanya'ya gidecektim, o uçağımı da kaçırdım. Daha sora valizimi almak istedim, uçak biletimi iptal edip alabileceğimi söylediler. Ben de 'para istemiyorum sizden sadece valizimi alayım' dedim. Valizimi almaya indiğimde memurlarla tartıştık, daha sonra polis çağırarak valizimi aldım."