YAZARLAR

Öyle bir ordu ki...

Bir ordu düşünün. Bir buçuk yıl önce kendi içindeki hainlerin yaptığı darbe nedeniyle çok büyük bir yara almış.

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

Bir ordu düşünün. Bir buçuk yıl önce kendi içindeki hainlerinyaptığı darbe nedeniyle çok büyük bir yara almış.

40 gün sonra...

Sadece 40 gün sonra Fırat Kalkanı Operasyonu'nu başlatmış, 36ülkenin başa çıkamadığını söylediği Daiş'i bölgeden temizlemekiçin cepheye koşmuş.

O Daiş terör örgütü ki Irak Ordusu karşısında tutunamamış,silahlarını bırakıp kaçmış. O Daiş terör örgütü ki Peşmerge adınıduyduğunda tası tarağı bırakıp sıvışmış.

Yetmemiş...

Amerika'nın aylar boyu silahlandırdığı 30 bin kişilik terörordusunu avlamak için Fırat Kalkanı Operasyonu'ndan hemen sonraikinci kez sınırötesi hareket başlatmış.

Öyle bir harekat ki 4 bin metrekarelik dar bir alan içinde 72 uçağıaynı anda havada tutmuş. 

Yok!

Dünyada bunun eşi benzeri yok!

2 yıl boyunca Türk Ordusu'na kanlı bir karşılama yapmak içinhazırlık yapan teröristlere dünyayı şaşırtan bir darbe indirmiş. 6gün içinde sayısız tünel bulmuş ve imha etmiş. Örgüteait sığınak, barınak ve silah mevzisi olarak kullanılanyerleri tarumar etmiş.

Terör örgütüne ait bütün mühimmat depolarını havaya uçurmuş.İnlerinde saklanan teröristleri tek tek bulup avlamış. 6 gün içinde340 teröristi itlaf etmiş, buna karşılık sadece 3 şehitvermiş! 

Böylesi kanlı bir operasyonda bir tek sivilin burnukanamamış. Bunun emsali yok kardeşim!

Dahası ve en önemlisi...

Dünya tarihinde henüz hiç bir ordunun başaramadığı bir şeyi dahayapmış. Dünyada bugüne kadar bir savaş alanında açılan enfazla cephe sayısı ikiyi, bilemedin üçü geçmez!

Ama aslan oğlu aslanlar Afrin'e eş zamanlı olarak 7 Kıyıbaşıaçmış. Yani aynı anda 7 ayrı cephe açıp, yedi ayrı koldansaldırmış.

Dünyada 3 Kıyıbaşı açıp binlerce askerini kaybeden ordularvarken, Mehmetçik 7 Kıyıbaşı açıp, tek bir zaiyat vermedenoperasyonu tamamlamış.

Yetinmemiş, bir de Menbiç'e operasyon yapıp YPG'ye ait ABDsilahlarıyla dolu mühimmat deposunu havaya uçurmuş. 

Dünya üzerinde bu şanlı ordudan başka böylesi devasa operasyonyapacak başka bir ordu yok ve olmayacak. 

Peki tüm bunların sonunda neler olmuş?

Afrin'de bulunan örgütün lider kadrosundan bazıları Irak SincarBölgesi'ne kaçmış. Bunu duyan alt kadrolar birbirine girmiş,"Bizi ölüme terkettiler" diyenler silahbırakıp kaçmaya başlamış.

Terör örgütü 6'ıncı günün sonunda, ABD'ye ve Beşar Esad'a"Bize yardım edin" diye yalvarmayabaşlamış. Öyle bir korku hakim olmuş ki Kandil'deki üst kadro"Yakında buraya da gelirler" diyerek sırra kadembasmış. 

Sevgili Veyis Ateş'in söylediği gibi...

Biz, "savaşmak istemiyoruz" dedik,"savaşmayı bilmiyoruz" demedik. Aylarca, amaaylarca uyardık, dinletemedik. "Bak geliriz"dedik, "Bak biz gelmeden oraları terkedin"dedik. "Bak o bayrakları Amerika'ya, direklerinisize veririz" dedik ama laf geçiremedik.

Şimdi dünya alem nasıl geldiğimizi konuşuyor. Görünen o ki daha çokkonuşacaklar.

Bu bir başlangıç...

Afrin'den sonra sıra Menbiç'e gelecek ama onunla dabitmeyecek. Sonra da Irak sınırına, yani Fırat'ın doğusunadoğru ineceğiz. Bölgede tek bir terörist bırakmayanakadar bu operasyon sürecek.

Ne demişti Sultan Abdulhamid Han...

"Türkler kendisine meydan okunduğunda ne yapar eder, omeydana çıkar. Ve meydan okuyanı yerin dibine gömmeden o meydandançekilmez!" 

Osmanoğulları meydana çıktı. Meydan okuyanları yerin dibinegömünceye kadar geri çekilmeyecek.

ABD bir yandan, AB diğer yandan, hapisteki Selo beri yandan.Hepsi öyle mal mal seyredecek. 

E o zaman ne duruyoruz! Dans yahu, haydi dans!

Yorumlar38 yorum