BIST 1.061
DOLAR 7,29
EURO 8,53
ALTIN 477,15
HABER /  EĞİTİM

ÖSYM'den e-YDS müjdesi geldi! O şart kaldırıldı

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, geç başvuru yapan adaylara yalnızca Ankara'da değil, istedikleri ilde sınava girebilme hakkı verdi. Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) için 3 ay bekleme koşulu da kaldırıldı.

Abone ol

ÖSYM Yönetim Kurulunca, geç başvuru yapan adaylara yalnızca Ankara'da değil, istedikleri ilde sınava girebilme hakkı verildi, Elektronik Yabancı Dil Sınavı'na (e-YDS) giren adaylara yönelik yeni sınav için 3 ay bekleme koşulu da kaldırıldı.

ÖSYM yetkililerinden alınan bilgiye göre, ÖSYM daha önce sınavlara normal başvuru tarihleri dışında "geç başvuru" uygulaması başlatmış ancak bu adaylara sadece Ankara'da sınava girme koşulu getirilmişti.

ANKARA ŞARTI KALDIRILDI

ÖSYM Yönetim Kurulu, geç başvuru yapan adayları rahatlatan yeni bir karar aldı. Kararla geç başvuru yapan adayların sınavlara Ankara'da girme zorunluluğu kaldırıldı. Adaylar, geç başvuru yaptıkları gün, istedikleri sınav merkezini tercih edebilecekler ve böylece istedikleri sınav merkezinde sınava girebilecekler.

e-YDS PUANINI YÜKSELTMEK İSTEYENLERE MÜJDE

ÖSYM Yönetim Kurulunca, e-YDS puanını yükseltmek isteyen adaylar için de bir karar alındı.

Bu kapsamda, adayların taleplerini dikkate alan ÖSYM, "e-YDS'ye giren adaylar, girmiş oldukları sınav tarihinden itibaren 3 ay süresince yeniden sınava başvuramazlar" kısıtlamasını iptal etti. Böylece, adaylar istedikleri e-YDS'ye herhangi bir süre kısıtlaması olmaksızın başvuru yapabilecek.

ÖNCEKİ HABERLER
Yüz Yüze 2.yeni bölüm neler olacak Seliha ve Cino sevgili mi?
Berlin'de bir Türk'ün evinden 20 bin mermi ve silahlar çıktı!
Gökçek istifa haberini ilk öğrendiğinde bakın ne yapmış!
Dolarda tarihi hareket! Bugün euro ne kadar (26 Ekim 2017)
Erken emekli olma şartları bu tarihten önce sigortalı olanlar dikkat
Konya'da merak edip duvar deliğinden bakan Arda gözlerinden oldu
Yorumlar