BIST 1.112
DOLAR 7,56
EURO 8,96
ALTIN 473,93
HABER /  POLİTİKA

Ömer Çelik'ten Gül'e 'hain' diyen AK Partili Hamza Dağ'a tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'ın 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yönelik sözlerini eleştirdi.

Abone ol

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'ın 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yönelik sözleri için "Arkadaşımızın bu ifadesi eleştiri sınırını aşan aşırı, tasvip etmediğimiz bir ifade olmuştur. Doğru bulmadığımız bir ifade ortaya çıkmıştır" dedi.

HAMZA DAĞ NE DEMİŞTİ?
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, "Erdoğan karşısında CHP, HDP, Saadet, ittifak ile aday olmayı düşünen biri haindir. Başka bir şey denmez ona” diye konuşmuştu.

AK Parti Adana İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, parti kongresine ilişkin "Enerji tazelemiş olduk" yorumunda bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'ın, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yönelik sözleriyle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Parti Sözcüsü Çelik, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, geçmişte partide önemli görevlerde bulunmuş isimlere yönelik dikkatli ve özenli bir dil kullanılması yönünde talimatı olduğunu belirtti.

Eleştiri sınırını aşan aşırı bir ifade olmuştur
Çelik, "Biz her zaman için dikkatli ve özenli bir dil kullanmaya, kurumsal dilimizi bu çerçevede oluşturmaya her zaman için çok büyük özen gösteririz. AK Parti gelenekleri de zaten bu şekildedir. Dolayısıyla, eleştiri sınırlarını aşan aşırı ifadeleri tasvip etmiyoruz. Bu arkadaşımızın ifadesi, eleştiri sınırını aşan aşırı bir ifade olmuştur. Tasvip etmediğimiz, doğru bulmadığımız bir ifade ortaya çıkmıştır. Sayın Gül, partimizde milletvekilliği yaptı, bakanlık, başbakanlık, cumhurbaşkanlığı yaptı. Bu bakımdan dikkatli, özenli bir dil kullanılması konusundaki genel ilkemizi hatırlatıyoruz. Sayın Abdullah Gül'ün son zamanlarda siyasi tutumları nedeniyle yoğun eleştiriler var. Eleştirinin ortaya çıkması normaldir ama eleştiri sınırlarını aşan ifadelere karşı tutumumuz var" diye konuştu.

AK Partili Dağ'dan Gül'e sert sözler: O haindir

ÖNCEKİ HABERLER
Diyarbakır'da başlayan husumet Kadıköy'de cinayetle sonuçlandı
Kilis Kurban bayramı namaz saati : 06:32
Arefe günü yapılacak ibadetler okunacak arefe duaları hangisi
Kastamonu Kurban bayramı namaz saati : 06:41
Merkez Bankası'ndan Katar açıklaması! 3 Milyar dolarlık imza
MHRS randevu alma ekranı TC ile randevu alma sayfası
Yorumlar 29 yorum