BIST 1.430
DOLAR 8,33
EURO 10,05
ALTIN 480,82
HABER /  DÜNYA

Öldürülemiyor ve istilacı! ABD'de çekiş başlı solucan alarmı

ABD'li bir vatandaşın 'tuhaf bir yılan gördüğü' ihbarı ekipleri harekete geçirdi. Söz konusu hayvanın yılan olmadığı ancak istilacı ve tehlikeli olan çekiş başlı solucan olduğu öğrenildi. Asya'dan ABD'ye geldiği belirlenen solucanın öldürülmesinin imkansız olduğu açıklandı.

Abone ol

ABD’nin Virgina eyaletinde yaşayan bir kişi yaban hayatı yetkilerini yarım ay şeklinde bir başa sahip olan gizemli bir yılana karşı harekete geçirdi. Adı belirtilmeyen sakin, Virginia Yaban Hayatı Yönetim Kontrolü’nün 24 saatlik yılan yardım hattıyla temasa geçerek yetkilere haber verdi.

Yetkiler tarafından yapılan ilk açıklamada, "Her yıl binlerce yılan tespit ediyoruz. Ama sorun şu ki, daha önce hiç böyle bir şey görmedik. Ne olduğu hakkında herhangi bir fikriniz varsa lütfen bizimle iletişime geçin” denildi.

Asya'dan geldi ve istilacı

Halk çağrıya cevap verdi ve yaban hayatı ekibine 'yılanın' aslında Asya'dan gelen istilacı bir tür olan çekiç başlı yassı solucan olduğu anlaşıldı. Söz konusu solucanların 1900’lü yılların başında bitki ticareti yoluyla ABD'ye geldiği ve o zamandan beri bölgede gittikçe yaygınlaştığı ifade edildi.

Böcek ve omurgasızları yutuyor

Bununla birlikte, çekiç kafalı yassı solucanların insanlara ve evcil hayvanlara zarar vermediği, ancak yırtıcı ve zehirli canlılar oldukları için biyoçeşitliliğe ve tarım ürünlerine zarar verebileceği belirtildi. Boyu 20 santimetre ile 40 santimetre arasında değişebilen hayvanların yaşadıkları arazi üzerindeki tüm ekosistemleri, kendilerinden küçük böcekleri ve omurgasızları yutarak yok ettiği aktarıldı.

Bölündüğünde her parçası ayrı bir kafa üretiyor

Öte yandan, çekiç kafalı yassı kurtlar uzun zamandır bilinmelerine rağmen hala bilim insanları arasında gizemini koruyor. Yenilenme gücüne sahip olan bu hayvanların parçalara ayrıldıklarında hiçbir kısımlarının ölmediği keşfedildi. Daha önce yapılan bir araştırmada, 300 parçaya ayrılan bir çekiç kafalı yassı kurdun, her bir parçasının kendine ayrı bir kafa üreterek kısa zamanda tam boyuta ulaştığı görüldü.

ABD
ÖNCEKİ HABERLER
Esenler’de meydanlara 'HES' ile girilecek
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Hatice Canikli kimdir Nurettin Canikli eşi ve çocukları kimdir?
Cihat Yaycı'dan çarpıcı Joe Biden yorumu! FETÖ'yü büyütenler daha güçlü olacaklar...
Edirne'de vahşet! Ormana atılmış çöp poşetinde ölmüş köpek bulundu
Nurettin Canikli kimdir aslen nereli yeni Maliye Bakanı oldu iddiası
Oda TV davası! Gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel hakim karşısında
Kalp krizi geçirerek ölmüştü!Fatmanur Yücel'in ölümünde ‘çakmak gazı’ şüphesi
Erzincan'dan sonra İzmir depreminden de kurtuldular
Abdullah Avcı, Trabzonspor'la 3 yıllığına anlaştı
Yorumlar