BIST 1.429
DOLAR 8,29
EURO 10,01
ALTIN 484,14
HABER /  DÜNYA

Okul müdürlerini 5. sınıf öğrencileri seçecek Hollanda'dan farklı yöntem

HOLLANDA'da okul müdürü ilanına yeteri kadar başvuru gelmeyince yetkililer başvuruları artıracak yeni bir yönteme başvurdu. Okul müdürünü artık 7. sınıf öğrencileri karar verecek.

Abone ol

HOLLANDA'nın Waalwijk kentindeki okulun eski müdürü bir başka okula geçti. Yeni bir okul müdürü için ilan verildi ancak beklenen oranda başvuru gelmeyince okul yetkilileri yeni bir yola başvurdu.

Yeni müdürün belirlenmesi için 5 öğrenciden oluşan bir komisyon oluşturuldu. Çocuklar iş ilanını "Mizah duygusu gelişmiş yetenekli bir müdür arıyoruz", "En zor dersi bile biz okulda partiye çeviriyoruz" ve "Cesaretiniz yoksa elbette biz yardımcı oluruz" yazılı afişlerle hazırladı.

Komisyona seçilen 7. sınıftaki 5 öğrenci, YouTube için bir de film hazırladı. "Gelin size okulumuzu gezdirelim" anonsuyla başlayan videoda öğrenciler, hem müdür adaylarında aranan özellikler sıraladı, hem de okulu tanıttılar.

Okul müdürlüğü için başvuran adayların bilgileri, Juliana van Stolberg ilkokulunun bağlı olduğu vakıf yönetimi tarafından incelenecek. Ön eleme sonrası belirli şartlara uyan kişiler, 5 öğrenciden oluşan komisyon tarafından mülakata alınacak.

Görüşmede öğrencileri ikna etmeyi başaran aday, Hollandaca ve İngilizce çift dilli eğtim veren Juliana van Stolberg ilkokulunun yeni müdürü olacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Alev alan minibüse ilk müdahale yaşlı kadından geldi!
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Almanya iş başvuru formu doldurma İŞKUR başvuru işlemleri TC ile giriş
Papağana işkence eden Murat Özdemir'e ne oldu şaşırtan iki gelişme
İngilizlerden Oğuzhan için bomba iddia
Katar'dan Suudi Arabistan'ı kızdıracak açıklama 'Kargaşanın sorumlusu'
Valbuena'dan olay sözler
Numan Kurtulmuş'tan çarpıcı FETÖ çıkışı 'ABD'nin deport etmesi çok zor ancak..'
Metro seferlerini durduran olay raylara atladı
Ayşen Gruda sağlık durumu nasıl doktoru üzülerek açıkladı
Yorumlar