HABER /  AK PARTİ

OHAL uzatılacak mı AK Parti MKYK'da karar verildi

AK Parti’nin önceki gün toplanan MKYK toplantısında, OHAL'in 17 Temmuz 2017 Pazartesi günü 3 ay süreyle yeniden uzatılmasına karar verildi.

AK Parti MKYK toplantısında konuşulanların detayları ortaya çıktı. 

Cuma günü yapılan toplantıda, CHP’nin ‘Adalet Yürüyüşü’ en önemli konu başlığını oluşturdu. Toplantıya 1.5 saat ara vererek ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüşen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yaptığı görüşmeleri üyelerle paylaşmadı.

Erdoğan, Almanya’nın kendisine konuşmak için salon tahsis etmemesine tepki göstererek, “Bu nasıl bir tavır? PKK ve FETÖ’ye sağladıkları imkânlar ortada” dedi. Erdoğan, parti teşkilatlarının daha yeni bir ruhla yeniden oluşturulacağını, heyecanını kaybedenlerle vedalaşacaklarını söyledi.

Edinilen bilgiye göre, toplantıda CHP’nin ‘Adalet Yürüyüşü’ hakkında İçişleri Bakanı bilgi verdi. Yürüyüşe katılımın ortalama 15-20 bin civarında olduğu bilgisi paylaşıldı. Bazı MKYK üyeleri, CHP konvoyunun İstanbul’a girmesinden sonra provokasyonlar olabileceğini, sayının katlanabileceğini dile getirerek, ‘güvenlik önlemleri arttırılsın’ uyarısında bulundu. Bakan Süleyman Soylu da, alınan güvenlik önlemlerinin her aşamada CHP yönetimiyle koordine edildiğini, provokasyon konusunda uyarı yapıldığını anlattı.

OHAL UZATILIYOR

15 Temmuz günü, TBMM, İstanbul ve tüm illerde yapılacak anma programı toplantıda ayrıntılı olarak anlatıldı. Mitinglerde kullanılacak materyaller ve şiirler paylaşıldı. Bu törenlerin ardından TBMM’nin 17 Temmuz’da mesaisine başlayacağı, aynı gün OHAL’in üç ay süreyle uzatılacağı dile getirildi.

TBMM Genel Kurul’u içtüzük ve uyum yasaları için mesai yapacak. Bunların tamamlanmasının ardından bir ay süreyle yeniden tatile girmesi planlanıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Şırnak'tan acı haber şehit ve yaralılar var
90 şehidin sorumlusu 'Baran' öldürüldü!
Karısına dışkı yediren adam hakkında flaş gelişme
İzmir'de helikopter baraja düştü
Kurtlar Vadisi'nin Polat'ı Necati Şaşmaz ikinci kez baba oldu!
Müslüm Gürses Muhterem Nur evlilik yılı çocukları oldu mu?
Yorumlar 13 yorum