YAZARLAR

Oğuz Güven vicdansız olabilir ama o bir suçlu değil!

Oğuz'u attığı başlıktan ötürü hapsedenler, Türkiye'ye büyük bir kötülük yaptıklarının farkında değil. Oğuz'u attığı başlık nedeniyle, "terör propogandası" yapmakla suçlamak, dünyada görülmüş şey değil.

Oğuz Güven'in gözaltına alınmasına da,tutuklanmasına da kalbim rıza göstermiyor. 
Yanlış!
Yanlıştan öte saçma...

Oğuz'un attığı başlıklar konusunda sicilininbozuk olduğunu dünkü  yazımda yazdım. Bu arkadaşınvicdansızlığı konusunda fikrim değişmedi, değişmeyecek!

Ama...

Oğuz'un vicdansızlığı, doğruları yazmama veyakonuşmama engel değil. Oğuz'u attığı başlıktan ötürühapsedenler, Türkiye'ye büyük bir kötülük yaptıklarınınfarkında değil. Bir gazeteciyi attığı başlık nedeniyle,"terör propogandası" yapmakla suçlamak, dünyada görülmüş şeydeğil.

Rezil oluyoruz!

Yapmayın!

Dün de yazdım...
Oğuz Güven'in attığı başlıktan dolayı yerihapishane değil...
O zaten vicdanlarda mahkum olmuştu.
Bakın...
Ertuğrul Özkök'ün attığı başlıklar yıllardırpeşini bırakıyor mu?
Neydi o başlıklar?
- 411 el kaosa kalktı...
Başka?
- Vay şerefsiz!
Yıllar geçti... 
Özkök, bugüne kadar ne yaptıysa, yakasını bu başlıklardankurtaramadı. Kendi savunması elbette var, ama o başlıklarunutulmuyor işte. Unutulmadığı içindir ki, ayağında pasıgören, siyasiler, gazeteciler... kim varsa herkes...Ertuğrul Bey, onların vicdanlarında hâlâmahkûm!

Bir örnek daha vereyim...

Mustafa Balbay'ın attığı başlık...
-Genç subaylar rahatsız...
Ya sonra...
Özden Örnek tutanakları...

Balbay'ı yıllarca haksız yere ciğer parelerinden uzak tuttular.Suçlu olsa, hapislerde çürüyecekti. Suçlu değildi, attığıbaşlık çirkin olsa da Balbay bir gazeteciydi. 

Mustafa Balbay'ın "Genç subaylarrahatsız" başlığı da en az Özkök'ün"411 el kaosa kalktı" başlığı kadar hafızalarakazınacak bir başlıktı Ama Balbay'ın cezaevinde çürümeyeterkedilmesi, o başlığı unutturdu. 

Attığı başlıktan ötürü, vicdanlarda mahkûm olması gerekenMustafa Balbay, bildiğiniz gibi,"kahraman" olarak cezaevinden çıktı. 

Ve Oğuz Güven...
"Kamyon Başsavcı'yı biçti" başlığı ile vicdanlardamahkûm olması gerekirken, biz onu hapse attık. Oğuz'unhapsedilmesi, onu bundan böyle tıpkı MustafaBalbay gibi, "kahraman" yapacaktır.Attığı o rezil başlık ise, mapus günlerinin kefareti olacak...

Türkiye'nin üzerindeki kara bulutlar henüz dağılmadı.
FETÖ oyununu oynamaya devam ediyor!
Tutuklamalar...
Gözaltılar...
Ve kirli ortaklıklar...

Tehlikenin farkında mısınız?

Yorumlar9 yorum