HABER /  GÜNCEL

Öğretmenden Aleviler'e hakaret!

Din öğretmeni 'Alevilerin elinden yemek yenmez dedi' veliler isyan etti.

Abone ol

Mersin Gazipaşa Ortaokulu’nda sözleşmeli olarak görev yapan din kültürü dersi öğretmeninin Alevilere hakaret etmesi öğrencilerin ve velilerin tepkisini çekti. Veliler dilekçe toplayınca öğretmenin görevine son verildi.

Cumhuriyet’in haberine göre; Din dersi sırasında kurban ibadeti anlatılırken bir öğrenci ailesinin farklı bir zamanda kurban kestiğini söyledi.

Bunun üzerine öğretmen M.K, “Senin ailen Alevidir o zaman” dedi ve Alevilerin Müslüman olmadığını savundu. Öğretmen M.K. ile öğrenciler arasındaki Alevilik konuşmaları daha sonra da sürdü.

Bir başka derste M.K, “Alevilerin ellerinden yemek yenmez” gibi ifadeler kullanınca öğrenciler tepki gösterdi. Öğrencilerin durumu ailelerine anlatması üzerine aileler öğretmen M.K. hakkında okula şikâyette bulundu. Velilerin ve bazı öğretmenlerin imzalı dilekçesine rağmen M.K. derslere girmeye devam edince bir grup öğrenci velisi dün okula giderek okul idarecilerine kaygılarını aktardı.

OKULLA İLİŞİĞİ KESİLDİ

Bunun üzerine veliler ve idareciler Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne giderek dilekçelerinin gereğinin yapılması talebini yineledi. Bunun üzerine ilçe milli eğitim müdürlüğü M.K’nin iş sözleşmesini feshetti ve okulla ilişiğini kesti.

ÖNCEKİ HABERLER
Fazıl Say'ı şikayet eden adam konuştu
Dolar ve altın güne nasıl başladı?
Oval Ofis'te kritik zirve
PKK sınır dışına böyle çıkacak
Bahar ayında 12 santim kar yağdı
İOKBS sınavı 2020 MEB ertelendi bursluluk sınavı ne zaman yeni tarihi
Yorumlar 25 yorum