BIST 3.020
DOLAR 18,05
EURO 18,27
ALTIN 1.021,91
HABER /  GÜNCEL

Öğretmen atama sonuçları 2016 MEB sorgu ekranı ikgm

Öğretmen atama sonuçları 2016 MEB sorgu ekranı atama.meb.gov.tr'de. Şubat 2016 öğretmen atamaları sonuçları sorgulama ekranına haberimizdeki atama.meb.gov.tr linkinden ulaşabilirsiniz.

Abone ol

2016 öğretmen atama sonuçları son dakika haberiyle erken geldi.

MEB Şubat 2016 öğretmen atama sonuçları sorgu ekranı atama.meb.gov.tr'den aktif edildi.

Öğretmen adayları Şubat 2016 atama sonuçlarını atama.meb.gov.tr adresinden çıkan sorgulama ekranına TC Kimlik Numarası'nı girerek öğrenebilecekler. Şubat 2016 öğretmen atama sonuçlarının normal takvime göre yarın açıklanması bekleniyordu. Ancak MEB öğretmen atama sonuçlarını son dakika kararıyla bir gün erken açıklayacağını duyurmuştu. 

ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI 2016 NASIL ÖĞRENİLİR?

Öğretmen atama sonuçlarına ulaşmak için adayların bilgisayarlarının arama çubuğuna atama.meb.gov.tr yazmaları gerekiyor. Ardından adayların karşılarına aşağıda görüntüsü bulunan atama.meb.gov.tr sayfası çıkacak.

öğretmen atama sonuçları 2016 meb ikgm sorgu ekranı atama.meb.gov.tr
Öğretmen atama sonuçları sayfasına erişim için fotoğrafı tıklayınız

Adaylar ekranda görünen TC Kimlik No bölümüne kendi kimlik numaralarını girerek atama sonuçlarını görebilirler.

ERDOĞAN'DAN ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERİN HEYECANLANDIRAN AÇIKLAMA: 90 BİN ATAMA DAHA YAPILINCA...

atama sonuçları şubat 2016 erdoğan'dan son dakika öğretmen atması açıklaması

Öğretmen atamalarının yapıldığı Ankara MEB Şura Salonu'ndaki törene bu yıl ilk kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Erdoğan, 90 bin öğretmenin daha ataması yapıldığında MEB'deki öğretmen kadrolarının yüzde 100 doluluğa ulaşacağını söyledi. 

Erdoğan tören öncesi konuşuyor. Erdoğan'ın açıklamalarının detayları şöyle:

Yeni atamalarla birlikte öğretmen sayısı 923 bine çıkacak.  90 bin öğretmen daha atandığında yüzde 100 doluluğuna ulaşacağız. Branşlardaki başvurular en yüksek puandan başlanarak sıralanacak. 

ÖĞRETMEN ATAMALARI 121 BİN BAŞVURU YAPILDI

121 bin başvurudan 30 bininin ataması yapılacak. Ataması yapılan arkadaşlarımız eylül ayında işbaşı yapacak.  

şubat atama sonuçları açıklandı öğretmen atama sonuçları atama.meb.gov.tr'de

Göreve geldiğimizde eğitim, sağlık, adalet ve emniyet alanlarına öncelik vereceğimizi söylemiştik.Önceliklerimizin en başında eğitim geliyor. Yetişmiş insanızın varsa güçlü bir ülkesiniz. Bir yandan fiziki şartları artırırken, şu anda yaklaşılk 280 bin civarında derslik var. Öte yandan araç gereçleri giderme derdinde olduk. Fatih projesini 3 yıl içinde bitireceğiz. Fatih projesiyle artık sınıflarımız bilişim teknolojileri sınıfına dönüştü. İlkokul, ortaokul ve liselerde ders kitaplarını öğrencilerimize ücretsiz veriyoruz.

Yüksek öğretimde çok önemli hizmetler gerçekleştirdik. Şimdi 193 üniversitemiz var. Üniversitenin olmadığı il yok, bütün illerimizde üniversite var.

"MÜFREDAT KONUSUNDA EKSİKLİĞİMİZİ GİDERMELİYİZ"

Spor salonlarını da projelere koymaya başladık. Bugün kimse ülkemizde eğitim alt yapısıyla ilgili can alıcı noktada eksik bulamaz. Bugünkü atamayla öğretmen eksiğimizi tamamen kaldırma konusunda önemli bir adım attık. Müfredat konusundaki eksikliğimizi gidermemiz lazım. Bundan sonra eğitimin kalitesini yükseltmeye odaklanmak zorundayız altyapıda elde ettiğimiz başarıyı eğitimin içerğini iyileştirerek taçlandırmak zorundayız.

"ÖĞRETMENLİK ADANMIŞLIK İSTEYEN BİR MESLEKTİR"

Sizden öğrencilerinize her zaman ailenize sarıldığınız gibi sarılmanızı ve gelecek nesilleri yetiştirmenizi bekliyorum. Yeni Türkiye'nin nitelikli eğitimini sizlerle birlikte inşa edeceğiz. Öğretmenlere de bu yolda önemli işler düşüyor. Öğrencilerinize annenize sarıldığınız şekilde sarılın ve ülkenin gelecekleri olarak onları siz yetiştirin. Yeni bir heyecanla, yeni bilgilerle sizlerden çok büyük beklentim var. Yeni Türkiye'nin nitelikli eğitimini sizlerle birlikte inşa edeceğiz. Öğretmenlik adanmışlık isteyen meslektir. 

3 ÇOCUK VURGUSU

Sizlere de, hayatına yeni başlayan gençler olduğunuz için 3 çocuk vurgusu yapıyorum. Nüfusumuzu genç tutamazsak şu an Batı dünyasının karşılaştığı tehlikeye biz de düçar oluruz.  Ekonominin temelini insan teşkil eder. İnsan varsa, emek, sermaye, üretim vardır. İnsan yoksa bunların hiçbiri yoktur. Güçlü aileler olursa güçlü milletleri kurarız. Bizim milli, yerli hassasiyetimiz eğitim konusunda da geçerlidir. 

şubat 2016 atama sonuçları açıklandı
Öğretmen atama sonuçlarının açıklandığı törende Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Hakkari Yüksekova'da öğretmenlerine koşan çocukların fotoğrafı hediye edildi.

ERDOĞAN ATANAN ÖĞRETMENLERİN ADINI SÖYLEDİ

Kura için gerekli olan numaranın 3 rakamını söyleyen Erdoğan, daha sonra Bakan Avcı ile salondaki adaylardan kura için rakam bildirmelerini istedi. Kura numarasının "357145932" olarak belirlenmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, atama butonuna "Ya Allah Bismillah" diyerek bastı.

Atama heyecanını öğretmen adayları ile paylaşan Erdoğan, atanan bazı öğretmen adaylarının ismini de söyleyerek, hayırlı olsun temennisinde bulundu.

ÖNCEKİ HABERLER
Bakire olduğunu söyleyince... Genç kız her şeyi anlattı
Bakire olduğunu söyleyince... Genç kız her şeyi anlattı
AÖF sonuçları sınav sorgu ekranı açıklanıyor!
AÖF sonuçları sınav sorgu ekranı açıklanıyor!
23 numaralı bodrumda Amerikalılar mı var?
23 numaralı bodrumda Amerikalılar mı var?
ABD'deki ikinci ön seçimin sonucu açıklandı
ABD'deki ikinci ön seçimin sonucu açıklandı
Karadeniz'de tehlikeli hamle! Talimatı Putin verdi
Karadeniz'de tehlikeli hamle! Talimatı Putin verdi
Öğretmen atama sonuçları MEBBİS giris ekranı
Öğretmen atama sonuçları MEBBİS giris ekranı
Atama sonuçları öğretmen ataması MEBBİS sayfası
Atama sonuçları öğretmen ataması MEBBİS sayfası
İstifa etti! Evlilik programlarının foyasını bir bir anlattı
İstifa etti! Evlilik programlarının foyasını bir bir anlattı
Şili’de 6,3 büyüklüğünde deprem
Şili’de 6,3 büyüklüğünde deprem
ABD'den PYD için jet cevap!
ABD'den PYD için jet cevap!