BIST 1.336
DOLAR 8,18
EURO 9,84
ALTIN 468,94
HABER /  GÜNCEL

Öcalan'dan hükümete Kürt mektubu

Apo'nun bugün İmralı'da misafirleri vardı. Ağabeyi Mehmet Öcalan'ı ağırlayan Apo hükümete mektupda yazmış!

Abone ol

Öcalan İmralı'dan hükümete mektup yazdı İmralı Adası'nda ömür boyu hapis cezasına çarptırılan bölücübaşı Abdullah Öcalan ile cezaevi arkadaşları PKK'lı Cumali Karsu, Bayram Kaymaz ve Şehmuz Polat'ın yakınları bu sabah gittikleri İmralı'dan döndü. Ağabeyi Abdullah Öcalan ile kapalı görüş yapan Mehmet Öcalan, dönüşte gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Öcalan'ın İmralı'dan hükümete mektup gönderdiği ortaya çıktı. Bugün İmralı'da ağabeyi Abdullah Öcalan ile görüşen Mehmet Öcalan, yaklaşık 1 saat süren görüşmenin detayları hakkında bilgi verdi. İşte o görüşmeden detaylar:

 "Apo, görüşmemizde ateşkesi değerlendirdi. Eğer şu aşamada bütün Kürtlerin tasfiyesi söz konusuysa bunun sağlıklı bir barış olmayacağını söyledi. Bu konuda konuştuk. Bu şekilde değerlendirdik. Eğer demokratik ve sağlıklı, iki taraflı, Kürtlerin demokratik hakları verilecek durumdaysa, herkes buna katkı sunacaktır. Bir örnek verelim. Ateşkesin ikinci günü Urfa'da 24 tane BDP'li sivil siyaset yapan arkadaşlar mesaj verdi ve yakalandı. Bunların içersinde il başkanı sendika yöneticileri ve başkanları vardı. Bu kişilerden 8 kişi tutuklandı. Yani Kürtleri tamamıyla tasfiye edip de böyle bir barış sağlıklı olamaz. Bu barışın olma şansı çok azdır. Eğer demokratik bir barış olacaksa, buna da ağabeyim katkı vereceğini söyledi. Bütün Kürtlerde katkı sağlayacaktır. Yani sahte bir barış olursa Kürtler buna katkıda bulunmaz"

"Eylemsizlik kararını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna kardeş Öcalan, "Ağabeyim, 'Bu eylemsizlik kararı 31 Ekim'e kadar devam edecek' dedi. Hükümüte ve PKK'ya mektup gönderdiğini ve cevap almadığını bana aktardı" diye yanıt verdi.

ÖNCEKİ HABERLER
MHP'den hükümete darbe suçlaması
Kurşunsuz benzine kurşun gibi zam
Kusturica'ya inat tecavüzleri anlattı
Kırgızistan'da Meclis'e 5 parti girdi
İran'da beş kişi daha idam edildi
Norveçli mankenin darp iddiası
Altın Portakal'da Kemal Sunal paneli
Sigara timleri Erzurum'da denetimde
Obama'ya okusun diye kitap fırlattı
Konyaaltı'nda dere yatağında ceset
Yorumlar 22 yorum