BIST 1.144
DOLAR 8,09
EURO 9,57
ALTIN 495,64
HABER /  GÜNCEL

O ülkede sular kaynıyor! Her an darbe olabilir

YEMEN 'de sıcak gelşmelerin ardı arkası kesilmiyor. Yemen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Muhsin Salih, Husilerin başkent Sana'ya girmelerine yardımcı olan müttefiklerine darbe yapma hazırlığında olduklarını açıkladı.

Abone ol

Marib Yerel Yönetim üyeleri ile düzenlediği toplantıda konuşan Salih, "Husiler ne anlaşmaya ne de verdikleri söze saygı gösteriyor. Düşmanlarını bitirmek ve tasfiye etmek için ateşkes sürelerini kullanıyorlar." dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Salih, "devrik Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih ve bazı kabileleri" işaret ederek, "Husiler, Sana'ya girmelerine yardım eden müttefiklerine darbe yapmaya hazırlanıyorlar." ifadelerini kullandı.

HER AN DARBE OLABİLİR

Bu darbenin Husilerin Sana'yı ele geçirmelerinin 3'üncü yılında olacağını iddia eden Salih, Husilerin kutlamaların gerçekleşeceği 21 Eylül için hazırlık yaptıklarını kaydetti.

ZOR BİR SÜREÇ YAŞANACAK

Yemen'in, Husilerin yol açtığı yıkımdan dolayı zor bir süreç yaşadığını aktaran Salih, meşru yönetimin ve kanun devletinin yeniden gelmesi için mücadele ettiklerini dile getirdi.

KOALİSYON GÜÇLERİ YEMEN HÜKÜMETİNE DESTEK VERİYOR

Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de Husiler ile devrik Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih yanlıları Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde tutuyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten beri Yemen hükümetine destek veriyor.

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul'daki havalimanlarında 1 saat ücretsiz otopark dönemi
Okul servis araçlarına yeni düzenleme
Az kalsın Alperen gibi can veriyordu hem de ünlü bir okulun servisinde!
Irak Meclisi'nden Kürtlerin referandumuna veto
O üniversitenin rektörü istifa etti
Yıldız Holding’in stratejik dönüşümüne Melih Yalçın liderlik edecek
Yorumlar