BIST 1.212
DOLAR 7,80
EURO 9,27
ALTIN 482,68
HABER /  MHP

MHP'de kopuşlar sürüyor yüzlerce kişiden Meral Akşener istifası

MHP'den art arda istifa haberleri geliyor. Tekirdağ'da aralarında meclis üyelerinin de bulunduğu 270 kişi dilekçelerini sunarak partisinden istifa etti.Eski Tekirdağ İl Başkanı Enes Kaplan, Meral Akşener'in kuracağı partiye üye olacaklarını açıkladı.

Abone ol

TEKİRDAĞ'da daha önce partiden istifa eden MHP eski İl Başkanı Enes Kaplan, eski Merkez İlçe Başkanı Sertaç Alkaya ile halen görevde olan merkez Süleymanpaşa Belediyesi'nin MHP'li Meclis üyeleri Haluk Yılmaz, Rüştü Özgün ve Ali Darıcı'nın da aralarında bulunduğu
270 üye partilerinden istifa etti. İstifa eden partililer Tekirdağ Yüksek Seçim Kurulu'na giderek istifa dilekçelerini sundu.

İstifa işlemlerinin ardından grup adına konuşan MHP eski Tekirdağ İl Başkanı Enes Kaplan, "1 Kasım seçimlerinden sonra 17 ay parti içinde muhalefet ettik. Ancak sonuca ulaşamadık. Bu süreçte bizlere her türlü hakareti yapan üst yöneticilerin olduğu MHP'de yapacak bir şey kalmadığı gibi, MHP'nin de yapacağı bir şey kalmadığı inancına vardık. Bu nedenle MHP'den istifa ediyoruz. Derdimiz Türkiye, kaygımız Türkiye" dedi.Kaplan, istifalarının ardından MHP'den ihraç edilen Meral Akşener'in yeni kuracağı partiye katılacaklarını belirterek, "Mecliste 80 milletvekilinden 40 milletvekiline düşmüş başarısız bir genel merkezin, söylem ve eylemlerinin tam tersi istikamette hareket ettiğinden dolayı Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde bizler muhalefete başladık. Bizlerin haklı olan mücadelemizde genel kurul yaptırmadılar ve 655 adet verilen imzayı kale almadılar. Tüzüğe uymadılar. Bizler bu saatten sonra Milliyetçi Hareket Partisi'nin bu ülkeye yapacağı hiçbir şeyin olmadığına inandığımızdan dolayı, MHP'den istifa ediyoruz. İstifamızdan sonra sayın Meral Akşener'in yeni kuracağı partiye üye olacağız" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Mesut Barzani'ye büyük şok! Darbe mi olacak?
İstanbul merkezli 5 ilde terör operasyonu avukatlar gözaltına alındı
AK Parti içinden yeni bir parti çıkacak 2018'in ilk aylarında...
Meclis'te dikkat çeken görüntü binanın üzerine kurdular
Myanmarlı komutandan skandal tecavüz açıklaması
Grip aşısı nerede yaptırılır kimler grip aşısı yaptırır?
Yorumlar 32 yorum