HABER /  GÜNCEL

O fenomen polis tarafından darp edildi

“Allah’ım ne kadar tatlıyım! Çok tatlıyım dimi!” diye bağırarak sosyal medyaya damga vuran Barva, polisler tarafından darp edildiğini öne sürdü.

O fenomen polis tarafından darp edildi

Gezi olaylarının yıldönümünde Taksim’de polislerle çektiği Vine videolarıyla sosyal medyanın en çok konuşulan ismi haline gelen Barva nickli Hasan Basri Keleş, dün gece Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde duran polisler tarafından darp edildiğini iddia etti.

Haberturk'e konuşan Hasan Basri Keleş olayı şöyle anlattı:

4-5 POLİS TARAFINDAN DARP EDİLDİM

“Dün gece 1.30 sularında eve gitmek için Taksim’den Kadıköy dolmuşlarına doğru yürüyordum. AKM’nin önünden geçerken bir fotoğraf çekmek istedim. Arkama polisleri alıp bir selfie çekecektim… Bunu düşündüm ve telefonu elime alıp kaldırdım. Daha çekemeden bir anda 4 ya da 5 polis tarafından kollarım sıkılarak darp edildim.

Beni AKM’nin içine (bahçesine) soktular. İçeride 10 kadar polis ve ben vardık. Çeşitli hakaretler ettiler. Buna karşılık “Siz 10 kişiniz ben tekim lan hiç mi utanmıyorsunuz?” diye bağırdım. Bunu söyledikten sonra daha çok vurdular. Birisi çeneme, birisi kaburgama… Derken yere yığılıp kendimi korumaya çalıştım ama hala vurmaya devam ediyorlardı.

Beyaz gömlekli, hafif seyrek saçlı bir sivil polis ise beni şu şekilde tehdit etti: “Hadi şimdi git evine yoksa seni sabaha kadar döverim, leşini kimse bulamaz.” Bunu duyunca iyice gözüm döndü, korku falan kalmadı.

“Gel döv, öldür! Senin ismini, cismini, her şeyini kaydettim hafızama” dedim.

Yorumlar 3 yorum