BIST 117.575
DOLAR 6,87
EURO 7,81
ALTIN 397,16
HABER /  MAGAZİN

Nuray Hafiftaş neden evlenmedi? Eşi olacak kişi meğer...

Kanser olan Nuray Hafiftaş 14 Şubat 2018 Sevgililer gününde saat 12.56 hayata veda etti. 53 yaşındaki Nuray Hafiftaş bir kere evlendi ama çocuğu yok. Bir röportajda evliliğe dair fikirlerini şöyle açıklamıştı 'Eşinin ayaklarını yıkayabilirim' Nuray Hafiftaş lüksü sevmediği için Çatalca'da köy hayatı yaşıyordu.

Abone ol

53 yaşında kanser hastalığına yeni düşen Nuray Hafiftaş geride onurlu bir özgeçmiş bıraktı. 8 Ağustos 1964 yılında Ardahan Çıldır'da doğan Nury Hafiftaş 1.5 yaşında geldiği İstanbul'da yokluk içinde büyüdü. Konservatuvar mezunu olan Nuray Hafiftaş TRT ile Türkiye çapında tanında ve en ünlü Türk Halk müziği sanatçılarından biri oldu.

Lüks yaşamı sevmediği için İstanbul yerine köy hayatını tercih edip Çatalca'ya yerleşen Nuray Hafiftaş bir defa evlendi. 2 ay süren bu evliliği şiddet yüzünden bitti. Özel hayatı ile hiç gündeme gelmeyen Nuray Hafiftaş'ın Güray Hafiftaş isminde kendisi gibi sanatçı bir bir erkek kardeşi bulunuyor.

Nuray Hafiftaş'ın eşi çıktı! Dayakçı kocası kimdir işte gizli evliliği

NURAY HAFİFTAŞ EŞİMİN AYAKLARINI YIKARIM : Şöhretin getirdiği hayattan uzak bir yaşam tercih eden Nuray Hafiftaş hakkında en çok merak edilen yaşadığı aşklardı. Hayatında sadece bir kere evlenen Nuray Hafiftaş, tek evliliğini aranjör Ceyhun Çelik ile yaptı. İşte Nuray Hafiftaş'ı daha iyi tanımamızı sağlayacak o söyleşiden bölümler;

NEDEN EVLENMEDİ? :-  O, kader kısmet meselesi. Evlenmek için insanlara güvenmek gerekiyor. Hiç kimse mutsuzluk yaşasın, boşansın, çocukları ortada kalsın istemez. Bunların sebeplerini bilemeyiz. Kapılar kapandığında içeridedir yaşanan bütün gerçekler. Öyle bir zaman olmuş ki, erkekler kadınları sömürmek ister durumdalar. Özellikle sanatçının isminden yararlanayım, ekranlara çıkayım diyen çok erkek modeli var. Korkuyorsun tabiî bir şekilde... Öyle bir hayat süreceksem, kendi halimde, ailemle yaşayayım diyorum...

BENİM EŞİM OLACAK KİŞİ MÜTEVAZİ OLMALI- Bazı şeyler vardır size anlatamam. Sorumluluklarımdan bahsediyorum. Eğer ben olmazsam, hiçbir şey olmaz. Benim hayatıma girecek insanın da en az benim kadar mütevazî, ailesine ve aileme düşkün, maddî ve manevî şeyleri benimle paylaşıyor olması gerekiyor. Bu olamadığı takdirde, benim ailem ve etrafım zorda kalır.

ANA BABAMA EL OĞLUNU DEĞİŞMEM : -Bin tane el oğlunu anamın, babamın tırnağına değişmem. Bu kadar açıklayabilirim... Benim huzurum olacaksa, evliliğe evet derim. Benim anam eğilir, babamın ayağını yıkar, gömleğini giydirir, gece aş pişir dediğinde, pişirir. Şimdiki bayanlar öyle mi? Bayanlarda da çok değişiklikler var....

TATİL DENİZ NEDİR BİLMEYEN ANNE BABAM VAR: - Tertemiz bir ailem var. Senelerce dört duvar arasında yaşayan bir anam, bir babam var. Hiçbir zaman diğer anne babalar gibi tatil nedir, deniz nedir bilmeyen, kendi hallerinde, çok şükrederek yaşayan anamla babam var... Onları dünyalara değişmem.

BABAM 5 VAKİT NAMAZINI AKSATMAZ : Benim babam beş vakit namazını aksatmayan bir insandır. Biz ondan eğitim aldık. Tam aksi hayat sürebilirdim de, fakat benim düşüncelerim de bu doğrultuda. Yüce Allah’ın insanlara vermiş olduğu bir yetenek var. Allah da bana bu sesi vermiş, şükürler olsun. Ben onu kötü anlamda değil de, daha iyi anlamda kullanmak taraftarıyım.

MALIM MÜLKÜM YOK: -Kasedin getirisi yok zaten. Evet, bu ülkede bacak açmadan artık zor. İş oralara gelmiş. Siz az kazanırsınız öz olur, ben azla yetinebilen sanatçılardan bir tanesiyim. Eğer çok kazanmak isteseydik, başka yollara başvurabilirdik. Allah bize onu nasip etmesin... Allah hiçbir zaman darda bırakmıyor ki... En zor anımızda bile hayırlı kapılar açıyor.

ALLAH BİR İNSANIN RIZKINI KESİNCE CANINI DA ALIRMIŞ : Yarını hiç düşünmüyorum. Niye düşüneyim ki yarını? Yarın için kimsenin garantisi yok ki. Mutlaka Allah bir kapı açacaktır. Allah bir insanın rızkını kestiğinde, canını da alırmış. O zamanda benim canımı alacaktır zaten..

GÜNAH İŞLEMEKTEN KORKUYORUM : Allah’a ve her şeyin O’ndan geldiğine inanan insanlarız. Hastalık geldiğinde buna da şükürler olsun diyebiliyoruz. Günah işlemekten korkuyorum, günahtan uzak kalma gayreti içersindeyim. Onun için de burda yaşamayı tercih ediyorum. Bazı sanatçıların dünyalarında olmadım, olmak da istemem. Aslında kimin ne olduğunu Allah’tan başka kimse bilmez... Bir insan vardır günahkâr, ama yolda giderken bir çocuğun kafasını okşar. Allah günahlarını affedebilir...

Nuray Hafifta'ın verdiği son röportajın görüntüleri;

NURAY HAFİFTAŞ'IN KANSERİ : Nuray Hafitaş'a bağırsak kanseri teşhisi konuldu. Temmuz ayında bağırsaklardan ameliyat oldu ancak kanseri karaciğerine sıçradı. 53 yaşındaki Nuray Hafiftaş geçtiğimiz günlerde taburcu olmuştu. Ancak 14 Şubat sevgililer gününde yeniden hastaneye kaldırılan Nuray Hafiftaş yoğun bakıma alınmıştı. Nuray Hafiftaş'ın durumu ağır. Ünlü sanatçı Müşerref Akay, "doktorları her an kötü haber alabilirsiniz, hazırlıklı olun demiş" diyerek Nuray Hafiftaş için dua istemişti. Ancak Nuray Hafiftaş'ın yoğun bakıma alınmasından kısa bir süre sonra acı haber geldi. Nuray Hafiftaş, 53 yaşında hayatını kaybetti.

Nuray Hafiftaş'ın cenazesi hangi camiden ne zaman kalkacak?

Nuray Hafiftaş kimdir? Eşi ve çocukları var mı nereli kaç yaşında?

Nuray Hafiftaş'ın hiç bilinmeyen kardeşi kimdir? Yeğeni olduğunu söyleyen kız şoke etmişti

ÖNCEKİ HABERLER
Balığın bilinmesi gereken 10 önemli yararı
Enflasyon doların ateşini yükseltti
Bozdağ: ABD Türkiye'yi oyalamaktan vazgeçmeli
Otobüste tacize örnek ceza! Evli ve üç çocuk babası...
ABD'de yaşayan Türkler Pentagon'a dava açıyor!
Migros kurbanlık fiyatları 2020 hisse satış fiyatı ne oldu?
Yorumlar 22 yorum