BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Nikon yeni aynasızını gösterdi!

Nikon, halen geliştirmekte olduğu yeni full frame aynasız fotoğraf makinesi ile ilgili bilgileri internette yayınladı.

Abone ol

Aynasız yani hem objektifi değiştirilebilir hem kompakt gövdeli fotoğraf makineleri son yılların yükselen trendi. Aralarında Sony, Canon, Fujiflm, Olympus ve Panasonic gibi markaların bulunduğu bu pazarda Nikon da kendi modelleriyle yer alıyor.

Firma geçtiğimiz yıllarda 1 serisi ile aynasız fotoğraf makinesi pazarına girmiş ancak cihazların özelliklerinin yeterli olmaması ve bazı diğer sebeplerden dolayı bu modeller çok tutmamıştı. Kısa bir süre önce 1 ailesinin üretimini durduracağını açıklayan marka şimdi de yeni bir aynasız üzerinde çalıştığını duyurdu.

Nikon yeni aynasızını sızdırdı!: Full frame yani 36x24 mm boyutlarında sensöre sahip olacak yeni Nikan aynasız modelle ilgili olarak bir de video yayınlayan Nikon, fotoğraf makinesini resmi olarak duyurmadan önce ürünle ile ilgili bilgi paylaşmış oldu. Travel of Light yani Işığın yolculuğu ismi verilen videoda fotoğraf makinesinin sensörüne gelen ışık hüzmelerinin macerası anlatılıyor. Oldukça karanlık bir şekide hazırlanan videoda yeni modelin görünümü de yer alıyor. İşte Nikon'un kendi aynasızı ile ilgili meraklandırıcı bilgiler içeren videosu:

Kesin bilgi olmamakla beraber yeni modelin 23 Ağustos'ta tanıtılması bekleniyor. Firma yeni objektif yuvasının objektifleri ve kameraları daha ince ve küçük hale getirmeyi sağlayacağını açıkladı. Böylece geliştirilmekte olan aynasız kamera ve Nikkor lensleri, yeni mercek yuvasıyla birlikte optik performansın yeni boyutlarına olanak tanıyacak.

Ancak ne olursa olsun bu tarz bir fotoğraf makinesinin tutabilmesi için video özelliklerinin gelişmiş olması gerekiyor. Pazarda en önemli markalardan biri olan Sony'nin aynasız modellerinin tutmasının en önemli sebebi aynı zamanda çok iyi birer video kamera olmaları. Bugüne kadar video alanında çok ididalı olamayan Nikon'un bu yeni modelle bu alanda bir atılım yapıp yapmayacağı şimdilik belirsiz.

Kaynak: Teknolojioku

ÖNCEKİ HABERLER
İYİ Parti, Akşener için "geri dön" yürüyüşü yapacak...
Ayakta görülen lekeler kırmızı lekeler ayakta neden olur
Korkunç rakam! 'İstanbul'da 500 bin uyuşturucu bağımlısı var'
WhatsApp çalışma grubu dolandırıcıların kabusu oldu
Kurban Bayramı 8. ayın kaçında hangi günler bayram?
Fanatik Yahudilerden Mescid-i Aksa'ya baskın
Havada pilotlar yumruk yumruğa kavga etti! Büyük panik...
Bahar Doğrul'un ablasından 'taciz' açıklaması! Amcam sürekli...
Bu görüntüler olay olmuştu! Hülya Avşar'ın başı dertte
İYİ Parti'den Twitter'da Meral Akşener'e ilginç yanıt!
Yorumlar