BIST 1.542
DOLAR 7,51
EURO 8,95
ALTIN 411,42
HABER /  YEREL

Niğde'de 10 yıl önce satmıştı şaşkına döndü! Otoyol şirketini de inandıramadı

NİĞDE'de özel güvenlik görevlisi Abdurrahman Koçer, 2010 yılında sattığı kamyonetine otoyol geçiş ihlali cezası gelince neye uğradığını şaşırdı. Durumu otoyol şirketine anlatan Koçer, gelen yanıtla bir kez daha şoka uğradı.

Abone ol

Niğde'de yaşayan Abdurrahman Koçer, bir süre kullandığı kamyonetini 2010 yılında sattı. Geçtiğimiz yıl sattığı kamyonetin plakasına, Bursa'dan motosiklet plakası olarak otoyol geçiş ihlal cezası geldiğini gören Koçer, büyük şok yaşadı. Otoyol şirketiyle görüşen Koçer, "İspat edin cezayı iptal edelim" cevabı aldı.

Başından geçen olayı anlatan Koçer, şu sözleri kullandı: 2010 yılında satmış olduğum kamyonet. 2010'un 11. ayının 9'unda tebligat geldi. Ben bu aracı 2010 yılında Ömer Temur isimli şahsa satmışım. Burada satmış olduğum aracın plakası 34 DFT 27... 2020 yılının sekizinci ayında Bursa'da otobandan geçiyor. Toplam 134 lira faizleri ile birlikte 300 liralık bir ceza bana geliyor."

"Firmayı ve avukatı aradığımda, "size nasıl yaptığını bulmamız gerekiyor, ispatlayın aracın sahibi olmadığınızı" diyorlar. Bende "Tamam" dedim. İcra mahkemesine verdiğim dilekçenin ücretinin bin 500 TL gibi yüksek bir oranı var. Benimle hiç bir alakası olmayan plaka yüzünden 300 TL'lik bir meblağ çıkartıyorlar"

"2020 yılında bu araç motosiklet olmuş cezası bana geliyor"
Koçer, "Plaka başka bir araca, motosiklete geçiyor ve motosikletle geçiyorlarmış. Yani hiç takip etmeden otoyol şirketi bize icra gönderiyor. Evrakımızı gördüğünüz gibi takip başlatılıyor. Bir şirket bana avukatı aracılığıyla bunu gönderiyor. Bunu benden ne hakla istiyorlar. Bu konuda Ulaştırma Bakanlığı'ndan yardım bekliyorum. Devletimizin bu şirketler hakkında gerekli takipleri yapmasını istiyorum. Böyle bir kaç kere ceza geldiğini duydum. 2010 yılında araç olarak sattım 2020 yılında bu araç motosiklet olmuş cezası bana geliyor. Arada 4-5 kişi satmış cezası bana geliyor'' dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Bursa'da 36 yıldır ilk kez yaşandı! Büyük hasar verdi: Yanmalar meydana geliyor
Gaziantep'ten acı haber geldi! 83 yaşındaki adam kurtarılamadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan uyardı: Ailemize Çok büyük operasyonlar çekiliyor
MİT'in operasyonuyla Türkiye'ye getirilmişti! 'Laşer' kod adlı terörist tutuklandı
Fransız bankası Societe Generale'den müthiş rapor: Dolar 6.2 TL'ye inecek
Ahmet Kural ve Sıla'nın davasında savcıdan 5 yıla kadar hapis istemi
İrfan Can Kahveci: Fenerbahçe de benim hayalimdi
Galatasaray'ın transfer planı ortaya çıktı! 5 isim yolcu
Mehmet Muharrem Kasapoğlu: Türkiye spor tesislerinde Avrupa'da öncü hale geldi
Fiyatı düştü! Samsun'da vatandaşlar tezgahlara akın etti satışlara yetişemiyorlar
Yorumlar 2 yorum