BIST 1.443
DOLAR 8,51
EURO 10,33
ALTIN 510,02
HABER /  MEDYA

New York Times'tan tuhaf yorum! Trump'ın Erdoğan'ı araması...

ABD'de yayın yapan gazete, Donald Trump'ın referandumdan sonra Erdoğan'ı arayarak tebrik etmesinin yanlış olduğunu yazdı.

Abone ol

ABD'nin önde gelen gazetelerinden New York Times (NYT), anayasa değişiklikleriyle ilgili Pazar günkü referandum hakkında "Türkiye'de demokrasi kaybetti" başlıklı bir başyazı yayımladı.

Yazının girişinde, "Türkiye'deki referandum ile ilgili söylenebilecek en iyi şey, oy verenlerin yüzde 48,7'sinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın otokratik yönetimini güçlendirmek adına attığı en aşırı adıma karşı çıkmasıdır." ifadelerine yer verildi.

Gazete, tüm bunlara rağmen Erdoğan'ın elde ettiği bu zaferin Türkiye'yi "değişken ve kindar bir adamın" ellerine bıraktığını belirtti.

TRUMP'IN ERDOĞAN'I ARAMASI YANLIŞTI

"NATO ülkeleri, Erdoğan'ın otokratik eğilimlerini kontrol altına almak için ellerinden gelen her şeyi yaparken, Türkiye'de demokrasi savunucularına da cesaret vermelidir." ifalelerinin kullanıldığı yazıda Turmp'ın tebrik telefonu ilgili de bir eleştiri yer aldı;

BU ŞOK EDİCİ

"Beyaz Saray, Başkan Donald Trump'ın Pazartesi günü Erdoğan'ı telefonla kutladığını açıkladı. Bu şok edici derecede yanlış bir karşılık oldu. Nihayetinde, Türkiye'de demokrasi yeniden canlanacak olursa bu, Erdoğan'ın dayattığı otoriter sistemi kabullenmek istemeyen milyonlarca Türkün sayesinde olacak. Haklarını ve özgürlüklerini geri almanın bir yolunu bulacaklar."

ÖNCEKİ HABERLER
Erdoğan'ın danışmanı CNN'in efsane ismini sus pus etti!
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
PKK'ya karşı yeni parti kuruldu
Survivor'daki o isim Demet Akalın'ı çıldırttı!
İsrail'den flaş Türkiye kararı tamamen kaldırıldı
Türkiye'ye gelen Rus gemisi battı
Sinan Oğan'dan 2019 seçimleri için flaş karar
Beyaz Saray'dan bir tuhaf referandum açıklaması
İçerde Melek'in vurulma anı! Kimin vurduğunu sadece onlar görebildi
Referanduma itirazlar ne zaman karar bağlanacak?
Yorumlar 1 yorum