HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Netflix'ten zam yapacağı hakkında Türkiye açıklaması geldi!

Önceki gün yayılan Netflix’'in zam yapacağı haberine resmi açıklama geldi. Fiyat artış oranının yüzde 12.5 ile yüzde 18 arasında değişmesi beklenen artışın Türkiye'de yapılmayacağı açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde Amerika basınında yayılan habere göre Netflix'in kullanıcılarına son 7 yılın en büyük fiyat artışını yapacağı açıklanmıştı. Türkiye için de yapılması beklenen zam için resmi açıklama geldi.

Netflix Türkiye tarafından yapılan açıklamada, "Türkiye’de Netflix‘in fiyat politikasında herhangi bir değişiklik söz konusu değildir" ifadelerine yer verildi. Ayrıca Netflix‘in abonelik ücret politikasının her ülkeye özel olarak gerçekleştiğine vurgu yapıldı.

Ayrıca “ABD pazarında görülen artışın, tüm dünya ya da Türkiye’de görüleceği anlamına gelmiyor.” denildi.

TÜRKİYE’DE 2.5 YIL ÖNCE FİYATLARI İNDİRMİŞTİ:  2018 yılı Eylül ayı itibariyle 137 milyon kullanıcısı olan Netflix’in bu üyelerinin 58 milyonu ABD’de, 79 milyonu ise ABD dışı pazarlardan.

Türkiye’de 3. yılına giren Netflix, 2016 yılının Eylül ayında Türkiye’deki paket fiyatlarında indirime gitmişti. O tarihten bu yana Netflix’in Türkiye fiyatları şu şekilde uygulanıyor: Temel Paket (tek cihazdan SD erişim) 15.99 TL, Standart Paket (2 farklı cihazdan HD erişim) 27.99 TL, Özel Paket (4 farklı cihazdan ultra HD erişim) 39.99 TL.

ÖNCEKİ HABERLER
3600 ek gösterge sonrası yeni öğretmen maaşları-zamlı liste
3 aylar başlangıcı hangi ay 2019 Recep ayı ne zaman olacak?
YSK sandık sorgulama yurt içi yurt dışı nerede oy kullanacağım
Araç muayenesinde artık ağır kusur değil sürücüleri ilgilendiren haber
MSÜ başvuruları ne zaman 2019 MSÜ başvuru kılavuzu
İşte dünyanın en güzel şehirleri! Türkiye'den bir yer listede
Yorumlar 1 yorum