YAZARLAR

Nejat Karagöz'ün anısına...

Bugün günlerden çok üzgünüz, yarın seni unutmayacağız

Bugün günlerden çok üzgünüz, yarın seniunutmayacağız...

Edirne’den Manisa’ya turizm camiasının gülen yüzü saygınkişiliği sevilen ismi öncü birleştirici turizm sevdalısı NejatKaragöz vefatıyla yeri dolmayacak bir insan olarak aramızdanayrıldı… Çok üzgünüz… Nejat ağabeyimizi kaybettik…  Ailesininve tüm sevenlerinin başı sağolsun… TURSAB  Boğaziçi BölgeselYönetim Başkanı ve Minka Turizm Yönetim Kurulu Başkanı NejatKaragöz Türk turizmi için sayısız organizasyona ev sahipliğiyapmıştı. Çok kıymetli Nejat Karagöz seyahat acentalarının yaptığıetkinlikleri her fırsatta gündeme getiren isim olmuştu…

Nejat karagöz; 13/Eylül/2013 Cuma günü öğle namazınamüteakiben Şişli Camiinde kılınacak cenaze namazıyla sonyolculuğuna uğurlanacaktır. Allahtan Rahmet diliyoruz, yeri mekanıcennet olsun…

Unutulmaz Bir Gündü…

TÜRSAB Boğaziçi BYK Başkanlığı’nda, TURYOLA.Ş.’nin ev sahipliğinde, 2 Aralık 2012 Pazar günü saat10.00’da “Turizmin Yarını” konseptiyle BOSFORteknesinde turizmin zirvesi Nejat Karagöz’ünmuhteşem enerjisi ile yurdumuzun dört bir yanından gelenturizmcileri bir araya getirdi.

    

 

Genç turizmciler, tecrübeli meslektaşlarıyla sektöre dair bilgialış verişi yapma fırsatı bulurken İstanbul’u da BOSFOR teknesindendeniz seyri ile muhteşem bir boğaz manzarası eşliğinde gezmekturizmin yarını zirvesini görsel zarafete dönüştürdü.BOSFOR teknesinin üst katında eski dostlarbiraraya gelirken  yeni tanışmalarda yapııldı. Allt katta isehem eğlenceli hem de bilgilendirici bir İstanbul buluşmasıoldu.

  

Açılış Konuşması: Nejat Karagöz

Turyol Yönetim Kurulu Başkanı: Yunus Can

TURSAB Başkanı: Başaran Ulusoy

Kastamonu Vali Yardımcısı: Atilla KantayGiresun İl Müdürü: Emin Yılmaz Perşembe Belediye Başkanı:Selami Çakıcı Marka Kentler Birliği: Yrd. Doç. Dr. Metin ÇelikEdirne Vali Yard: Dr. Ertuğrul Tanrıkulu

KKS Tur Melih Şeker

İğneada Resort Hotel Yönetimi Kurulu Üyesi EmreSağışman

   Başta olmak üzere, İğneada, Edirne veAkhisar’dan gelen turizm sevdalılarının heyecan, istek veturizmsel değerlerini paylaşmak için gösterdikleri çaba ve gayretoldukça anlamlı idi.Birçok turizm işletmesi, seyahat acentası veotel yöneticileri 2012 yılını değerlendirirken 2013 yılında daturizmin ülkemize ve kurumlarına neler getireceğini ve budoğrultuda neler yapılabileceğini, nasıl faaliyetlerinsürdürülebileceği hususunda fikir alışverişinde bulunulurken,başlangıcından sonuna bir şölen havasında geçen bu buluşmadaNejat Karagöz en çok alkışı hak eden isimoldu.

  

Katılımcıların gerek gezi esnasında gerekse tekneden ayrılırkenNejat Karagöz’e gösterdiği sevgi ve saygı, sıcak ve samimitemenniler bir sonraki buluşmanın adeta habercisiydi.

 

TURYOL ‘un BOSFOR teknesi tümekibiyle turizmci misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak için büyükbir özveri ve istekle davetlilerin beğenisini kazandı.

   

Edirne belediyesinin davul ekibinin gencecik yüzleri davullarla,zurnalarla davetlileri tekneye davet ederken teknede de canlı müzikeşliğinde keyifli bir boğaz turu gerçekleştirildi. Hanımefendilerve beyefendilerin zarafeti ve şıklığı, NejatKaragöz’ün olağan üstü performansı ve Türk turizminibirleştirici duygularıyla adeta boğazdan hoş bir seda geldi geçtidedirtti bu anlamlı buluşma.

  

Bende sevgili Nejat Karagöz’ün bu anlamlıdavetini kırmayarak turizmcilerin BOSFORteknesindeki paylaşımlarını gözlemleyip sizlerle paylaştığım içinmutlu oldum.  Açıklıkla ifade etmeliyim ki bir organizasyondaNejat Karagöz’ imzası varsa mutlaka başarı vardır,neşe vardır, mutluluk ve çözüm oradadır. Tıpkı turizmin zirvesi2012 de yaşananlar gibi.

Yorumlar