HABER /  EKONOMİ

Ne altın ne dolar en çok değerlenen paladyum oldu

Otomotiv sektöründe kullanılan altın fiyatlarını solladı. Paladyum 1.588 dolar bulunurken altın 1.307 dolardan işlem görüyor.

Abone ol

Paladyum fiyatları üst üste artışa geçti. Paladyumun fiyatı arzdaki azalma nedeniyle rekor kırarken, altın Fed'in bu haftaki toplantıda gevşek para politikası yanlısı tutum takınacağı beklentisiyle yükseldi.

Paladyumun spot piyasadaki ons fiyatı 1.592 dolara kadar yükseldikten sonra dünkü kapanışa göre yüzde 0.3 artıda 1.588 dolarda bulunuyor. Altın da yine yüzde 0.3 artıda 1.307 dolardan işlem görüyor.

Değeri artan bir diğer ürün ise petrol oldu. Petrol fiyatları OPEC'in devam eden üretim kısıntısından güç bularak bu yılın en yüksek seviyesine yaklaştı.

ABD'nin yaptırımı fiyatları yükseltiyor
İşlemciler ABD'nin İran ve Venezüella'nın petrol ihracatını kısıtlayıcı yaptırımlarının fiyatlardaki yukarı yönlü hareketi desteklediğini, ancak ABD'nin kendi petrol üretimindeki artışın yükselişi sınırladığını belirtti.

Dünya gazetesinin haberine göre, Brent ham petrolünün en yakın vadeli fiyatı yüzde 0.1 artıda 67.60 dolara yükselerek geçen hafta gördüğü bu yılın zirvesi olan 68.14 dolara yaklaştı.

 

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Frey, Almanya'da ameliyat oldu
BİLSEM sınav sonuçları 2019 3.4. sınıf sonuç sorgulama
Abdulhamit Gül'den "Adalet Akademisi" açıklaması: Reforme ederek açmayı planlıyoruz
Çorum'un adayı Kemal Dümenci seçim vaatlerini noterde onaylattı
Sur Yapı Arap - Türk Gayrimenkul Fuarı’nda
Melike Öcalan evli mi kaç yaşında? Melike Öcalan son hali nasıl?
Yorumlar