HABER /  GÜNCEL

Nagehan Alçı erken seçim tarihini açıkladı! CHP ve Ak Partili vekiller...

Dün Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu'nun ardından Gazeteci Nagehan Alçı, Habertürk'teki bugünkü köşesinde erken seçimle ilgili iddialarda bulundu. ABD ile Türkiye arasındaki gerilim devam ederken, yerel seçimlerin erkene alınması yeniden gündeme geldi. CHP'li ve AK Partili kurmaylardan iki ismin kendisini aradığını beliren gazeteci Nagehan 4 Ksım 2018 tarihini işaret etti.

ABD ve ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye aleyhine aldığı kararlar tüm dünyanın tepkisini çekerken, Ankara'dan Washington'un yaptırım kararına misilleme geldi. ABD menşeli bazı ürünlerin ithalatında ek mali yükümlülük uygulanmasına dair kararda değişiklik yapılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre binek otomobiller, alkollü içecekler, kağıt ürünleri, PVC, makyaj malzemeler, taşkömürü, tütün ürünleri, pirinç ve bazı meyvelerde ek vergi uygulanacak.

 Piyasalardaki dalgalanma sürerken Ankara kulislerinde yerel seçimlerin erkene alınma ihtimali yeniden konuşulmaya başladı.

Gazeteci Nagehan Alçı, Habertürk'teki bugünkü köşesinde yayınlanan "4 Kasım 2018 ihtimaline dair 2 çok önemli tepki" başlıklı yazısında, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na çok yakın olarak bilinen bir ismin erken seçimle ilgili yazıları üzerine kendisini aradığını açıkladı.

CHP AÇIKÇA YEŞİL IŞIK YAKIYOR: CHP kurmayının kendisine "'AK Parti ya da AK Parti ve MHP birlikte bize gelip 4 Kasım 2018 yerel seçimlerine gidelim’ derlerse Kemal Bey’in bu öneriyi destekleyeceğine eminim" dediğini aktaran Alçı, "CHP erken yerel seçim ihtimaline açıkça yeşil ışık yakıyor." değerlendirmesinde bulundu.

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI: DESTEKLİYORUM: Konuyla ilgili AK Parti'nin hukukçu kimliğiyle bilinen bir genel başkan yardımcısının da kendisini aradığını belirten Alçı, kendisinin de 4 Kasım 2018 önerisini desteklediğini hatta 2017’den beri parti içinde bunu dile getirdiğini ve temmuzda da yeniden önerdiğini ifade ettiğini aktardı.

 AK Partili genel başkan yardımcısının yerel seçimlerde süreçlerin çok uzun ve karışık olduğunu hatta YSK'nın takviminin dar olduğunu söyledğini aktaran Alçı, AK Partili ismin "O nedenle seçimlerin zamanında olacağını düşünüyorum." dediğini yazdı.

PİYASALARIN ÜZERİNDEKİ BASKIYI AZALTIR: Her şeye rağmen erken yerel seçimin piyasaların üzerindeki baskıyı azaltacağını düşündüğünü belirten Alçı, "Teknik olarak değişiklik zaman gerektirse de şayet Meclis'te yeterli matematik varsa belki de sürecin hızlı bir şekilde tamamlanmasının bir yolu bulunabilir." ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
ABD'den yeni tehdit! Türkiye Brunson'ı vermezse...
Okullar ne zaman açılacak 2018 MEB iş takvimi
ABD'li komutandan Türkiye açıklaması
15 Ağustos evde bakım maaşları yatan 33 il listesi hangisi
Nedim Şener'den 'aynı gemide değiliz' diyenlere tepki
Öğretmen sözlü mülakat yerleri 2020 e devlet üzerinden sorgulama
Yorumlar 30 yorum