BIST 9.693
DOLAR 32,50
EURO 34,69
ALTIN 2.499,53
HABER /  GÜNCEL

Mustafa Sarıgül istifa etti 'Bekletilmekten yoruldum' dedi

31 Mart'taki yerel seçimlerde Şişli Belediye Başkanlığı için adaylığı adı geçen Mustafa Sarıgül'ün CHP'den bugün istifa etti. Sarıgül DSP'den aday olmayacağını açıkladı.

Abone ol

31 Mart'taki yerel seçimlerde Şişli Belediye Başkanlığı için adaylığı adı geçen Mustafa Sarıgül'ün CHP'den bugün istifa etti. Sarıgül DSP'den aday olmayacağını açıkladı.

Sarıgül dün Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Kuştepe'den bütün Sevgi Merkezi'ndeki arkadaşlarıma sesleniyorum. Yarın saat tam 12.30'da Sevgi Merkezi'ndeyiz. Yeni Şişli'yi, Şişli'nin geleceğini sizlerle birlikte paylaşacağım" demişti.

Sarıgül için farklı iddialar dolaşıyor. Bunlardan biri Şişli'den bağımsız aday olma olasılığı diğeri ise DPS'ye katılması. Açıklama yapan Sarıgül bağımsız aday olacağını duyurdu.

DSP'DEN ADAY OLACAK MI?
Siyaseti bırakıp bırakmayacağına ilişkin ise hayır cevabını veren Sarıgül başta DSP olmak üzere başka bir partiye geçme iddiasına ise "Kendimi bugünden itibaren Şişli’de yaşayan yurttaşlarıma emanet ediyorum. Huzuru onların arasında buluyorum. Onların göstereceği yolda yürüyeceğim" ifadelerini kullandı.

BEKLETİLMEKTEN YORULDUM
Sarıgül sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda çalışmaktan yorulmadığını ancak beklemekten ve bekletilmekten yorulduğuna dikkat çekti. Sarıgül geçmiş dönemdeki seçimlerde de CHP içinde yaşadıklarını bir bir anlattı.

“Türkiye Değişim Hareketi”ni başlattığını hatırlatan Sarıgül bu hareketin i %16’lara ulaşan bir oy potansiyeline yükseldiğini söyledi. O dönem her partiden seçmenin harekete büyük ilgi gösterdiğini belirten Sarıgül " Çünkü ben, siyasete başladığım günden bugüne kadar, vatandaşlarımın hep yüzde yüzünü kucakladım. hiçbir zaman partilerine, dinlerine, inançlarına, kökenlerine göre yaklaşmadım" dedi.

TÜKİYE DEĞİŞİM HAREKETİNİ KURMUŞTUK
Cumhuriyet Halk Partisi’nde 2010 yılı mayıs ayında şok gelişmeler olduğunu dile getiren Sarıgül şu ifadeleri kullandı: "Baykal, görevden ayrılmak zorunda kaldı. Yerine Sayın Kılıçdaroğlu geldi. Biz, TDH olarak, tam o aylarda “Türkiye Değişim Hareketi”ni “Türkiye Değişim Partisi” olarak değiştirmek ve tüm Türkiye’yi kucaklayacak bir parti olmak sürecindeydik.

CHP'DE VEFANIN KIYMETİ YOK
Sayın Kılıçdaroğlu genel başkan olunca, halkımızda değişim adına bir heyecan, bir umut oluştu. Ben ve arkadaşlarım o dönemde çok gerçekçi bir değerlendirme yaptık. Baktık, Sayın Kılıçdaroğlu’nun halkta bir karşılığı oluştu.

Yıllardır sürdürdüğüm değişim hareketine tereddütsüz nokta koydum. Devam etseydik Sayın Kılıçdaroğlu’na o dönemde verilen desteğe zarar verebilirdik. Bugün düşünüyorum; gerçekten çok büyük fedakarlıklar yapmışız. Bugün düşünüyorum; bu fedakarlığın vefa anlamında Cumhuriyet Halk Partisi’nde bir kıymeti yokmuş."

Mustafa Sarıgül İnternethaber Yayın Grubu'nun sahibi Hadi Özışık'ın hayatını kaybeden babası Seyyid Tahir Özışık'ın Mimar Sinan Camii'nde kılınan cenaze namazına katıldı. Sarıgül, istifanın ardından ilk kez konuşarak "Önümüzdeki günlerde açıklama yapacağım" dedi.