HABER /  BBP

Mustafa Destici OHAL ve Sözcü için çıkış yaptı

OHAL'i destekliyor diye eleştirilen BBP lideri Mustafa Destici bu konuda açıklama yaptı. Mustafa Destici, OHAL'e gerek kalmadığını söylediği açıklamasında Sözcü ve Cumhuriyet gazetesine de değindi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Sözcü ve Cumhuriyet gazeteleri soruşturmalarına ilişkin, "FETÖ, PKK veya başka terör örgütleriyle bağlantısı olanlar varsa soruşturma açılabilir. Ama bunun bütün gazeteye yansıtılmaması ve basın hürriyetine de dikkat edilerek soruşturmaların yapılması gerektiği düşüncesindeyiz." dedi.

Partisinin Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyen Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Genel Başkanı olmasından dolayı tebriklerini ileterek, kendisine, ailesine, parti teşkilatına ve Türkiye'ye hayırlı olmasını diledi.

Sözcü ve Cumhuriyet gazetelerine yönelik yürütülen soruşturmalara ilişkin olarak Destici, basın özgürlüğünden yana olduklarını fakat terör örgütünün propagandasını yapanlara karşı soruşturmaların yürütülebileceğini belirtti.

Destici, "Bazı basın yayın organları var ki, isimlerini bile anmak istemiyorum. Terör örgütlerinin propagandasını yapıyorlar. Adı yazar olan kişiler var ki onlar da terör örgütlerinin propagandasını yapıyor. Türkiye buna göz yumacak değil." diye konuştu.

Terör örgütlerinin propagandasını yapan ve sözcüsü gibi konuşan basın yayın organlarının, basın olarak değerlendirilemeyeceğini söyleyen Destici, "Sözcü ve Cumhuriyet gazeteleri, FETÖ, PKK veya başka terör örgütleriyle bağlantısı olanlar varsa soruşturma açılabilir. Ama bunun bütün gazeteye yansıtılmamasını ve basın hürriyetine de dikkat edilerek soruşturmaların yapılması gerektiği düşüncesindeyiz." değerlendirmesinde bulundu.

OHAL'A GEREK KALMADI

FETÖ Genelkurmay çatı davasında sanıkların ifadelerinde "darbe ile alakalı olmadıkları"nı söylemelerine ilişkin Destici, "Kim ne söylerse, söylesin 15 Temmuz FETÖ darbesini hep birlikte yaşadık. Darbeciler, emellerine ulaşmış olsaydı, Türkiye büyük bir felaketle yüz yüze kalacaktı. Belki şu an iç savaş yaşayan bir ülke konumunda olacaktık." dedi.

Destici, OHAL'in 3'üncü defa uzatılması kararının ardından, OHAL'in kaldırılmasını savunduklarına işaret ederek, "Türkiye'nin OHAL sürecine ihtiyacı kalmamıştır. Ama biz bu kadar açık ve net olurken, 'Mustafa Destici OHAL'i destekliyor' haberlerini anlamakta güçlük çekiyorum." eleştirisinde bulundu.

ÖNCEKİ HABERLER
Tanktan çıkan emniyet müdürüne büyük şok!
Tanktan çıkan emniyet müdürüne büyük şok!
AK Partili başkan FETÖ'den gözaltına alındı!
AK Partili başkan FETÖ'den gözaltına alındı!
Arda Turan öyle bir ismi takibe aldı ki...
Arda Turan öyle bir ismi takibe aldı ki...
Bingöl Ramazan imsakiyesi 2017
Bingöl Ramazan imsakiyesi 2017
THY tepki gören uygulamayı iptal etti
THY tepki gören uygulamayı iptal etti
Dışkısını bağışlayarak öğrenci okutuyor böylesi ne duyuldu ne de görüldü
Dışkısını bağışlayarak öğrenci okutuyor böylesi ne duyuldu ne de görüldü
Yorumlar 1 yorum