YAZARLAR

Murat Şengül: Otelciliğin Devrimci Ruhu

Bazı insanlar vardır kalbe yazılır, arkasından iz bırakır. Her gördüğünüzde de yeniden tanışırsınız. Otelcilik dünyasının ender rastlanılan derin ve devrimci ruhu Murat Şengül şartlar ne olursa olsun asla kendisinden, ona özgü olan güçlü kişiliğinden vazg

Merhabalar,

Bu hafta sizlerle Club Marco Polo Otelinin Genel MüdürüMurat Şengül’ü paylaşacağım. Bazı insanlar vardır kalbeyazılır, arkasından iz bırakır. Her gördüğünüzde de yenidentanışırsınız. Otelcilik dünyasının ender rastlanılan derin vedevrimci ruhu Murat Şengül şartlar ne olursa olsunasla kendisinden, ona özgü olan güçlü kişiliğinden vazgeçmedi.Yaşamayı ve yaşatmayı bildi, paylaşmaya ve emeğe hep saygı duydu,değerlerine sahip çıktı.

    

Tahterevalliye tek binenlerden olmadı

Murat Şengül, bencil olmaktan ben demekten hepuzak durdu, Türk ve dünya otelciliğine birçok yeteneğikazandırmasını bildi.  Paylaşmanın ve insan olmanın onuruylageçmişini bu günlere taşırken tahterevallisinde tek başına oturupyere düşmedi. Dengeyi kurmasını ve gerçek saygıyı kazanmasınıbildi. 

  

Otelciliğin Devrimci Ruhu Ona Yakışıyor

Murat Şengül; otelcilik ve turizm hayatınınakıp giden yıllarında dünde yoğrulan emeği, paylaşımcı ruhun vesamimiyetin rüzgarlarını yağmura dönüştürdü ki eşit olsun bizdençıkan diye. “Bereket hayır olsun, bizi gören hayrayorsun” dedi. Kimsenin hakkını yemedi, yedirmedi. Kimseyede eğilmedi ama bileği, zekası ve yüreği en doğru kararlarlageleceğe yön vermesini ve verdirmesini bildi.  Otelciliğindevrimci ruhu diye boşuna söylemedim; çünkü o günlük değil ölümsüzköprüler kurmayı başardı. Kim diye değil, insan diye insan…

Dün rüzgar, bugün yağmur, yarın güneş

Her şey kendi dokusunda, dokunuşunda

İlmik ilmik yoğurulan emek...

  

Gelecek zaten gelecek, bizde karşılarız otelimizin de,yüreğimizin de kapısı sonsuza kadar açık.

"Otelcilikte tutsak zincirler kırılmalı, özgürzihniyetlerin kurduğu sistemleri uygulamalıyız, unutmayın ki tatilözgürlüktür, tatilci özgürlüğü sever"

   

Bizim tatil anlayışımız sevgi, saygı ve özgürlüktür. Birçocuğun çimlerin üzerinde kocaman topunun peşindegülümseyişidir.

  

Dalgaların üzerindeki beyaz köpüklerde güneşlenebilmenin, hayatayeniden bakabilmenin heyecanıdır, tutkusudur, danstır, kendinolabilmektir.

    

Biz herşey dahil sistemi kişileri birey olarak 7 den 70’eözgürleştiren tatil anlayışı olarak uyarladık. Ben ve ekiparkadaşlarım tatil köyümüze gelen konuklarımıza supervisorsistemimizle apoletlerimizi ortadan kaldırdığımız sürprizlerle doludinamik ve eğlenceli bir tatil yaşatıyoruz. 

    

Sonuç olarak farklı ülkelerden, farklı şehirlerden koca biryılın yorgunluğunu, stresini, sınırlandırılmışlığını bırakıp tatilegelen misafirlerimize adeta tatil özgürlüktür ruhunu yaşamak veyaşatmak ve konuklarımızı evlerine, ülkelerine, şehirlerineyenilenmiş dinlenmiş ben Marco Polo Tatil köyündetatil yaptım diyerek göndermek, Marco Polo tatil ateşimizi yakmakbizim için en büyük mutluluk ve enerji kaynağıdır.

    

Mavi Duman...

Dolunay’ın denizden çıktığı bir geceydi

9 yaşında başlayan 33 yıllık büyük aşkıngünüydü

“Belki de en sevdiğim sakarlığın, gözlerime takılıpyüreğime düşmendi”

Bir şey oldu;

“Sevgi emekmiş, emek ise vazgeçemeyecek kadar, ama özgürbırakacak kadar sevmekmiş”

O gecenin anısına;

22.06.2012 Sayın Murat & Dilek Şengül24.evlilik yıldönümünüzü en içten duygularımla kutlar nice nicemutlu yıllar dilerim. Sevgilerimle.

  

Murat Şengül iyi günde, kötü günde eşim benimher zaman sağduyum olmuştur derken 9 yaşında başlayan aşkın24.evlilik yıldönümünde dolunayın denizden çıktığı bir gecedeDilek Şengül ise eşine duyduğu sevgiyi “Rabbimindoğuştan tohumlarına altın attığı adam ile birlikteyim” diyerekifade etti.  Bende bir dostun dediği gibi herkes annesindenerkek doğuyor ama beyefendi olmuyor olamıyor. Herkes annesinden kızdoğuyor ama hanımefendi olamıyor.  Murat & DilekŞengül çifti gerçek bir beyefendi ve hanımefendi. Ne mutluki onları tanıdım ve sizlerle paylaştım.

   

Marco Polo’nun Yakışıklısı Necati

Marco Polo, İhsan Güzel ile güzel demiştim amaonun bir oğlu var ki güzelden daha güzel, yakışıklıdan dahayakışıklı. Necati’yi çok yakında film setlerindegörürüz.

     

Club Marco Polo Tatil köyünde Murat Şengül’ün yardımcısı İhsan Güzel ve arkadaşlarısupervisor  tatil anlayışıyla tatil tadında eğlenceli vekeyifli günler yaşatmaya devam ediyor.

   

“Kağıttan bir gemidir, devrim

 Kim bilir kaç yunus görmüş kaç”

Özel insan Murat Şengül kim bilir kaç yıl dahabulaşacağız kaç.

                                                                      

Sen hep böyle kal ki bizde denizin derinlerinden yüzeye çıkıp tanefes aldığımızda duyduğumuz sevinçle kavuşalım yeniden, tutunalımhayata sarılalım sevgiye, saygıya ve gerçek dostluğa.

Tatil tadında kalın.

Yorumlar