YAZARLAR

Murat Hazinedar'ın asıl suçu neydi biliyor musunuz?

Mustafa Sarıgül'ün yanında kendi halinde mütevazı biriydi Murat Hazinedar. Yüzde 77 oy aldığını böbürlenerek anlatıyor ama İsmail Ünal'ın oy oranı da neredeyse aynıydı. Peki kendi gücüyle mi oturdu o koltuğa?

Görevden uzaklaştırılan Beşiktaş BelediyeBaşkanı Murat Hazinedar, "kibir borsası"nda oynamayabaşlayınca, kaybedeceğini vaktinde kendisine söylemiştim. 

Mustafa Sarıgül'ün "siyasetokulu"ndan mezun olan Hazinedar, başkan olduktan sonra,geldiği yeri çok çabuk unuttu. Her defasında yüzde 77 ile başkanolduğunu böbürlenerek söylediğinde, İsmail Ünal'ın da kendisi gibiyüksek oy aldığını unuttu. 

Peki...
Bu başarı kendisinin miydi?
Beşiktaş'ta çok güçlü olanan CHP'nin miydiyoksa?
İşte tam bu noktada "kibir" giriyordu devreye. 
CHP'yi de unuttu... 
Unutmakla kalmadı, kendisine bu mevkiyi bahşeden CHP'yle ayrı düştü. Belediye'de büyük temizlikyaptı. İsmail Ünal'in ekibini tezzamanda tasfiye etti. Bir de isim buldu; "paralel belediyecilik..." 
Paraleller
'in iftar sofralarında nutuk atarken, kendiarkadaşlarını bu isimle cezalandırdı. 
Sarıgül'ün verdiği desteği de unuttu bir süre sonra... 
"Ben" demeye başladı... 

Sonuç ortada...
"Kibir borsası"nda bir kayıp daha...
"Öz" olsa doyardı belki... 
"Öz"ünden uzaklaşınca, kendinikaybetti. 
Mala, mülke, servete tamah edip kendi eliyle sonunuhazırladı.  Hazinedar'ı görevden,eşinden, dostundan, sevdiklerinden ve CHP'denuzaklaştıran asıl suçu bana göre "kibir"di... Kibrinin esirioldu ve kaybetti. 

"Masum"u oynuyor şimdi!
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir gram"masum" olduğuna inansa, hem vallahi hem debillahi bugün Murat Hazinedar görevinin başındaolurdu. Benim tanıdığım ve inandığım Soylu, suçu günahıolmayan birinin günahına girmez. Üç kuruşluk siyaset uğruna,ah almaz, vebal altına girmez... 
Biraz sabır!
Yakında her şey ortaya serilecek!

Not: Hazinedar ve Hüseyin Sipahiile ilgili suçlamalar çok ciddi. Görüştüğüm bazı kaynaklar, bu işinsadece görevden uzaklaştırmayla kalmayacağı görüşünde. Tutuklamalaryaşanabilir yani... 

TAYYİP ERDOĞAN'A NİYEİNANIYORLAR?

FETÖ'nün "kansuvarileri" 15Temmuz gecesi işbaşı yaptığı vakit, hepimiz endişe duyduk.
Türkiye'nin Suriye'ye... dönüştürüleceğini biliyordukçünkü. 
Kardeş kanının oluk oluk akıtılacağını biliyordukçünkü. FETÖ'nün hain darbe girişimipüskürtülmesine rağmen 251 şehit verdik. 

O gece... 
Ülkemizde yaşayan Suriyeliler de en az bizim kadarendişe içindeydi. 
İstanbul Valisi Vasip Şahin, Suriyeli bir aileyiziyarete gidiyor, aile per perişan durumda olup biteni anlamayaçalışıyor. 
Vali Vasip Şahin'e soruyor aile:
-Darbe mi oldu?
FETÖ'nün hain planı işlememişti.
Vali Bey'in bu açıklaması Suriyeli aileyederin bir nefes aldırdı. 
Suriye'den kaçıp Türkiye'ye sığınan aile, Tayyip Erdoğan'ainanmış, onun dik duruşu nedeniyle, ülkemizi kendi evibellemişti.Tayyip Erdoğan'ın sonu olacaktıFETÖ'nün kalkışması başarılı olsaydı. Vali Vasip Şahin'dendarbenin püskürtüldüğünü haber alan Suriyeliler, "ohbe" demekten kendini alamamış o gece...

- Türkiye'den başka gidecek yerimiz yok. Allah TayyipErdoğan'ı başımızdan eksik etmesin. Darbe olsaydı biz nereyegidecektik? 

Umut ve güven... 
Türkiye'ninyarısından fazlası umut ve güven verdiği icin Erdoğan'a inanıyor.Boş çığlıklar atmak yerine hakikatleri haykırdığı için Erdoğan'ainanıyor. Gelecek vaad ettiği için, Tayyip Erdoğan'ınşahsında ışık gördüğü için bu insanlar Tayyip Erdoğan'a inanıyor. Oinançtır Erdoğan'ı başarılı kılan... 

Yerini yurdunu terkedip, Türkiye'ye ve Tayyip Erdoğan'asığınan Suriyeliler bunu görüyor da, paçalarından"Erdoğan düşmanlığı" akan malûm zevat bunu niyegörmüyor hâlâ? 

Umut olmak yerine...
Güven vermek yerine...
Türkiye'yi idare etmeye talip muhalefet niyeçığırıyor hâlâ?

Suriyeliler kadar gerçeği göremeyecek kadarnasıl kör oldu bunlar?  Suriyeliler, FETÖ'nün 15Temmuz gecesi ve sonrasında oynadığı oyunu görebiliyor da,bunlar nasıl olur da, "kontrollü darbe" diyebiliyorlar hâlâ?

Aklım almıyor!

FETÖ İÇERİDE ZEHİRLİYOR

FETÖ'den tutuklanan ve "masum"olduğunu her fırsatta haykıran (tahliye oldu) birakademisyenle buluştum geçen gün.

"Masumum" diyor ama...
FETÖ'ye "terör örgütü" demeye dili varmıyor!
Üç kez düzelttim...
"Cemaat" değil diye... 

Dördüncüsünde aynı ifadeyi kullanınca, bir kez dahadüzelttim:
- Bak kardeşim bu insanlar 251 kişinin canını aldı.Devletin imkanlarıyla bir gecede Türkiye'yi tarumar ettiler. Senbunları görmüyor musun?

8 ay tutuklu kalmış!
İçeride FETÖ'cü teröristlerlebirlikte... 
FETÖ'nün alçaklığı içeride net görülmüyormuş. 
İçeri giren FETÖ'cüler her yeni gelenizehirliyormuş... 
Arkadaş da vücuduna enjekte edilen zehirin etkisindekalmış... 

FETÖ'nün gerçek yüzünü dünyaya anlatıyoruzdoğru. Onlar da boş durmuyor, Türkiye'nin dışında ve hapsolduklarıcezaevlerinde zehir saçmaya devam ediyorlar. 

Gerçekleri tüm çıplaklığı ile "aldatılan"insanlara da anlatmamız gerekiyor. Bu insanların yarınlardabirer azgın FETÖ'cü olup karşımıza çıkmasınıistemiyorsak tabi...

Yorumlar14 yorum