BIST 1.193
DOLAR 7,93
EURO 9,30
ALTIN 484,61
HABER /  GÜNCEL

Münbiçli eski hakimden dönüş açıklaması

Münbiçli eski hakim İbrahim Alhajı, Türk askerinin Münbiç'te devriye görevine başlamasının kendilerine eve dönüş umudu verdiğini söyledi.

Abone ol

Münbiç'te 12 yıl hakim ve savcılık vazifesinin ardından 10 yıl Adalet Bakanlığı müsteşarlığı görevinde bulunan Alhajı, Münbiç'in terör örgütü DEAŞ'ın işgaline girmesinin ardından Türkiye'ye sığındı.

5 yıl önce 6 çocuğuyla Hatay'ın Reyhanlı ilçesine yerleşen Alhajı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk askerinin Münbiç'te devriye görevine başlamasının bölge halkına olumlu katkılar sağlayacağını söyledi.

"Türk askerinin Münbiç'te devriye görevine başlaması, bizlere eve dönüş umudu verdi." diyen Alhajı, ''Münbiç'te en önemli sorunların başında güvenlik geliyor. Türk askerinin önceki gün itibariyle devriye görevinde bulunması, oldukça anlamlıdır. Münbiç'te bulunan YPG terör örgütü, rejim askerleriyle aynıdır. Sadece kıyafet olarak farklıdır.'' diye konuştu.

Terör örgütlerinin Münbiç'te özellikle Arap ailelere baskı yaptığını ifade eden Alhajı, ''Bölgede nüfus olarak en çok Araplar bulunuyor. Türkiye ile aramızda hiçbir fark yoktur. Kültürümüz ve dinimiz ortaktır. Türkiye'de huzur ve güven içinde hayatımızı sürdürüyoruz.'' ifadelerini kullandı.

"GÜVENLİK SAĞLANIRSA MÜNBİÇ'E DÖNERİZ"
Uzun süredir yaşadıkları topraklara hasret olduklarını anlatan Alhajı, ''Münbiç'te güvenliğin sağlanması durumunda daha önce YPG ve DEAŞ terör örgütlerinin zulmü nedeniyle yaşadıkları toprakları bırakarak kaçan insanların evlerine döneceğine eminim. Sadece Münbiçliler değil, birçok Suriyeli o güzel topraklara dönüş yapacaktır.'' diye konuştu.

"Türk hükümeti ve halkına bizlere yaptıkları için teşekkür ediyoruz." diyen Alhajı, şöyle devam etti:

''Suriye'den binlerce insan buraya sığındı, Burada kendi vatanlarından farksız yaşadılar. Biz sizlere minnettarız, sizler sayesinde hayatımıza devam ediyoruz. Münbiç halkına verilen destek bizleri derinden mutlu etti ve heyecanlandırdı. Allah sizlerden razı olsun. Bizler büyük acılar yaşadık, Münbiç'te DEAŞ 6 yakınımı idam etti, 10 yakınım da rejim tarafından ülkenin farklı noktalarında öldürüldü. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın. Suriye'nin her noktasına barışın ve huzurun gelmesini temenni ediyoruz.''

Alhajı, 6 çocuğunun Türkiye'de eğitimlerini tamamlayarak ileri

ÖNCEKİ HABERLER
PTT başvuru sonucu-PTT yazılı sınav merkezleri sınav saatleri
Başkan Şahin esnaftan destek istedi
ÖGG sonuçları açıklandı mı 2018 76. Özel güvenlik sınav sonuç bilgisi
Ahmet Şık'tan Demirtaş iddiası! AK Parti çok pişman
TOKİ ödeme seçenekleri en düşük taksit kaç para-kategori ücretleri
İŞKUR evde paketleme işi başvuru formu doldurma ekranı-2020
Yorumlar 2 yorum