HABER /  GÜNCEL

Minik Kırıkkanat: Atatürk'e tapıyorum

Cumhuriyet Gazetesi yazarlarından Mine Kırıkkanat, 10 Kasım'da Edirne'deki törende yaşanan ve bir kadının tutuklanmasıyla ilgili konuştu. Son 10 yılda Atatürk'ü daha da sahiplendiğini söyleyen Kırıkkanat, "Atatürk artık benim ilahım" diye konuştu.

Gazeteci Mine Kırıkkanat, katıldığı bir televizyon programında 10 Kasım'da yaşananlarla ilgili konuştu, son 10 yılda Atatürk'e daha da bağlandığını söyledi. Kırıkkanat'ın Atatürk ile ilgili sözleri ise sosyal medyada tartışma yarattı.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın cübbesiyle bir süredir rahatsız olan Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret etmesine tepki gösterdi. Edirne'de 10 Kasım törenlerinde yaşananları da hatırlatan Kırıkkanat, 10 yıl önce Atatürk'ün ufak kusurlarını gördüklerini; ancak bugün farklı düşündüğünü ifade etti. İşte Kırıkkanat'ın sosyal medyada tepkilere neden olan o sözleri;

"Arkadaşlarım da aynı şekilde dediler ki, "Mine, aynı fikirdeyiz. Çünkü bundan 10 yıl önce biz ilk cumhuriyet döneminin kusurlarını da görüyorduk. Atatürk'ü severdik ama küçük kusurlarını da görürdük. Şimdi ise bir kusur bulana çakacak vaziyetteyiz. Yani artık o kadar kinliyiz."

Yorumlar 79 yorum