YAZARLAR

Millet, kirli yazılara ve politikalara sille attı!

Tayyip Erdoğan'a duydukları nefretin yakıcı ateşiyle, iliklerimize "güvenmeme korkusu" işlediler. Korkutucuydu sözler, ama gerçek şaşmadı. Tayyip Erdoğan'dan vazgeçmedi bu millet.

Referandum sürecinde, kalemin gücüyle, kirlipolitikaların diliyle neler yapıldı neler. TayyipErdoğan'ı, her şeyi içine çeken dev bir hortumabenzettiler. 

Yanlışı doğru, doğruyu yanlış yazdılar, söylediler!

Yazdıklarıyla, söyledikleriyle, milletin kalbiniçürütmeye kalkıştılar. 

Anayasa değişikliğindeki 18 maddeyle ilgiligerçekleri bir bir hasıraltı ettiler...

İşte referandum bitti.

Halk, tercihini "EVET"ten yana koydu...

Tayyip Erdoğan'a karşı "öfkenöbeti" geçiren, "yandaş" yazarların,yazıları adeta raydan çıkmışçasına, zehir saçtı.Nefret kelimeleri özenle seçildi, Tayyip Erdoğan'ı aşağıyaçekmek için, alaşağı etmek, için, gece gündüz demeden, korku veendişe pompaladılar. 

Dilleri, kalemleri, politikaları, yılan zehiri gibiydi!

"Karanlık" yüzlerini,"Aydınlık" yalanıyla süslediler. 

Günlerce yazdılar, günlerce konuştular, günlerce "TEKADAM" yalanına sığındılar, günlerce"diktatör" dediler. Körleştiler,sağırlaştılar, gerçekleri bir bir yalanaçevirdiler. 

Velhasıl, bu milletin gözünün içine baka baka referandumsüresince konuştular ama bir tanecik doğruyu söylemediçeneleri, kalemleri... 

Son olarak, "Kontrollü darbe" safsatalarıyladizginleri ellerinde tutmaya çalışarak, yeni bir yenilgiyedoğru yol aldılar. "Hayır" çıkması için,her kılığa girdiler. İçeride ve dışarıdakipartnerleri ile birlikte, aylarca takla attılar,"Hayır"a ulaşmak için. Kendi kafalarındakikiri, 18 yaşındaki gençlerin dimağlarına zerk etmeyeçalıştılar. Tehditkâr ifadelerle, lokantalarımızı,muhtarlıklarımızı, hastanelerimizi, iş yerlerimizi... daha daönemlisi küçücük bir kızın görseli ve söylemiyle, geleceğimizikapattılar!

Tayyip Erdoğan'a duydukları nefretin yakıcıateşiyle, iliklerimize "güvenmemekorkusu" işlediler. Korkutucuydu sözler, amagerçek şaşmadı. Tayyip Erdoğan'dan vazgeçmedi bumillet. Eskiyen sözlere, çürümüş söylemlere, kokuşmuştelkinlere tamah etmedi bu millet. 

Bitti!

Yorucu bir yolculuk bitti... 

Zaman tükendi... 

Yalan konuşma hakları sona erdi...

Korku ve endişe pompalama süreleri doldu 16 Nisan'ın ilksaatlerinden itibaren.  "EVET" oyları, sille gibiyapıştı suratlarına. Bilmem kaçıncı kez yenilgiyeuğradıklarını kahrolarak gördüler. Millete giden yolu bilemediler.Milletin söylediği hiçbir şeyi duyamadılar. Millete bakmadıkulakları gözleri. FETÖ'ye baktılar, Esad'a baktılar,Hollanda'ya, Almanya'ya... baktılar.

Özetle, aylarca türlü yalanlarla son yenilgilerine doğruyürüdüler. 

Tayyip Erdoğan başta olmak üzere,Binali Yıldırım, Devlet Bahçeli, Süleyman Soylu, BeratAlbayrak, Ahmet Arslan, Nurettin Canikli, Fikri Işık, MehmetMüezzinoğlu... hepsi çok çalıştı referandum sürecinde.AK Parti'de hiç kimse, gevşeklik kuyusuna düşmedi.İnanılmaz bir çaba ile, "EVET"i hakketiler."HAYIR" cephesinin boş ve eski modayalanları iş yapmadı bu çabaya karşı.

Tayyip Erdoğan'a karşı dindirilmeyen nefrete,halk yüzde 51.4'le  "EVET" dedi.. Erdoğan'a canısıkılan, kimi yazarların, politikacıların... teröristlerin,Almanya'nın, Hollanda'nın... kafasındaki kire inat, halk"EVET" dedi...

Peki... 

Bundan sonra ne olacak? 

Ben söyleyeyim size ne olacağını; kısa bir mola verecekler. Birsüre kendi kendileriyle konuşacaklar. Ortalığın durulmasını,ahalinin sakinleşmesini isteyecekler. Aylarca gazetedekiköşesinde kalemi bağıran, televizyonlarda sözleri çığlık atanruh, bir süre sonra hiçbir şey olmamış gibi, 2019'a doğru,kırık camların parçalarını toplayıp bize geridönecekler. 

Halkın yüzde 51.4'lük oyunu, içeride vedışarıdaki ışıksız, kalpsiz ve arsız dostlarıyla bir olup,eskitmeye çalışacaklar. 

Ellerinde hesap makinesi sıfırdan (0) galibiyet hesabıyapacaklar. Zira, sıfırdan bir sonuç alamayacaklarınınfarkında değiller. 

Geçmiş olsun!

AK Parti ve MHP'nin referandum zaferi, memlekete ve milletehayırlı olsun!

Twitter:

Facebook:

Instagram :