BIST 1.431
DOLAR 8,61
EURO 10,35
ALTIN 503,71
HABER /  POLİTİKA  /  MHP

MHP'liler kadınların peşine düştü!

Partilerine verilen oyların yüzde 70’inin erkeklerden geldiğini gören MHP yönetimi seçim öncesinde ‘koca sözü dinlemeyen’ kadınları kazanmak için harekete geç

Abone ol

Bu tablodan, ‘MHP’ye oy veren erkeğin karısı başka partiye oy veriyor’ sonucunu çıkaran yönetim, seçim öncesinde hem MHP’li erkekleri eşlerini ikna etmeleri için eğitecek hem de seçim beyannamesinde kadınlara ‘çocuk bakım yardımı’ vaat edecek.

Habertürk'ten Saliha Çolak'ın haberine göre MHP Genel Başkan Yardımcısı Osman Çakır Habertürk’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

MHP’Lİ KOCA DEMOKRAT: Ya bu 4 milyon erkek bekar, ya da bunların eşleri MHP’ye oy vermiyor. Büyük çoğunluğun bekâr olmadığını kabul ediyoruz. Bu durumda bu evlerde kadınlardan MHP’ye oy gelmemiş. Yani o zaman demek ki, ‘eşlerine iyi davranmıyorlar, onlar da tepki olarak gidip başka partiye oy veriyor. İyi davransalar böyle olmaz’ diye espri yapıyoruz. Aslında bu, MHP’li erkeklerin ne kadar demokratik olduğunu gösteriyor. Eşleri farklı oy kullanabiliyor. Biz o evlerdeki kadınların da oylarına talibiz. Burada erkeklere önemli iş düşüyor. Önümüzdeki süreçte bunun üzerinde duracağız. Toplumsal ayaklarından biri eksik olan parti başarılı olamaz. Tek başına iktidar olmayı hedefleyen bir partinin kadınlardan da oy alması gerekiyor. MHP’yi kadınların cazibe merkezi haline getireceğiz.

ÇOCUK BAKIM DESTEĞİ: Kadınların işini kolaylaştıracağız. Seçim beyannamemizde kadınlar için özel bir bölüm olacak. ‘Devlet destekleri, emzirme ve doğum izinleri gibi konularda kolaylıklar, anaokulu ve kreş hizmetlerine ağırlık verilmesi ve gücü yetmeyen kadına çocuk bakımı yardımı yapılması’ yer alacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Kısırlık tedavisinin en büyük düşmanı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Basketbolda ilk yarının karnesi
Kanuni'yi hiç birşey yıldırmıyor!
İsyan dedi kendini hapiste buldu!
AK Partili kadın vekilden Kürtçe türkü
Role kendini fazla kaptırınca olan oldu!
Cindoruk'a Baykal tarzı komplo!
İmam Hatip'liye polis olma yolu!
Suikast parasını kilit albay dağıttı
Yorumlar 4 yorum