HABER /  MHP

MHP'li Hüseyin Sözlü'den öğrencilere ücretsiz ulaşım sözü

Cumhur İttifakı'nın MHP'li Adayı Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yerel seçimden sonra oluşacak belediye meclisinde karar alarak, belediye otobüslerinin tüm hatlarda ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine ücretsiz hizmet sunacağını bildirdi.

Sözlü, yaptığı yazılı açıklamada, 13 ilçede Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezlerini faaliyete geçirip, her yıl yaklaşık 11 bin öğrenciye ücretsiz kurslarla lise ve üniversite sınavlarına hazırlanma fırsatı sunduklarını anımsattı.

Kent genelindeki eğitim desteğine toplu taşıma hizmetini de dahil edeceklerini belirten Sözlü, şunları kaydetti:

"Sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak Türkiye'de en ucuz toplu taşıma hizmetini veren Adana Büyükşehir Belediyesi, yeni hizmet dönemimizde çocukların eğitimi için her türlü fedakarlığı yapan dar gelirli vatandaşlarımızın destekçisi olmayı sürdürecektir.

Tamamı ücretsiz

1 Nisan'dan sonra, yeni oluşacak belediye meclisimizde karar alarak, belediye otobüslerimizin tüm hatlarda ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizin tamamına ücretsiz toplu taşıma hizmeti vermesini sağlayacağız. Öğrencilerimiz, okullarına gidip gelirken klimalı, konforlu ve güvenli belediye otobüslerimizden ücretsiz yararlanacaklar."

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Adil Gür İstanbul ve Ankara anketi! Bu 3 ilçeyi alan seçimi kazanır Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Polis aracında tecavüz davasında yeni gelişme!
Süleyman Soylu: Seçim günü 553 bin personel görev yapacak
Menajerlere en çok parayı Fenerbahçe verdi
Fenerbahçe'nin genç oyuncularına sürpriz
Mehmet Özhaseki'den 100 bin kadına istihdam müjdesi
Ankara Eskişehir hızlı tren biletleri kaç para 2019 TCDD
Yorumlar 2 yorum