BIST 1.454
DOLAR 8,47
EURO 10,27
ALTIN 507,18
HABER /  GÜNCEL

MHP'den Tuğrul Türkeş için flaş karar!

Bakanlık teklifini kabul eden MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş disiplin kuruluna sevk edildi. Tuğrul Türkeş partiden ihraç ediliyor.

Abone ol

Tuğrul Türkeş depremi ile sarsılan MHP'de son dakika gelişmeler yaşanıyor. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Tuğrul Türkeş'in tedbirli olarak kesin çıkarma cezası istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini açıkladı.

Semih Yalçın, yaptığı açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun geçici Bakanlar Kurulu üyeliği teklifinde bulunduğu MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş'in "tedbirli olarak kesin çıkarma cezası istemiyle" disiplin kuruluna sevk edildiğini belirtti.

"BUNDAN SONRASINI BAŞBAKAN DÜŞÜNSÜN"

"Türkeş artık MHP'yi temsil etmiyor" diyen Yalçın, "Kendisine, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Bakanlar Kurulu'na MHP'yi temsilen görevlendirilmek üzere teklif götürülmüştü, biz de disiplin kuruluna sevk ederek, onu kaldırdık. Bundan sonrasını Sayın Başbakan düşünsün. Şu andaki durum Anayasa'ya aykırıdır" değerlendirmesinde bulundu.

İSTİFA ETSİN DEMİŞTİ

Semih Yalçın, Tuğrul Türkeş'in kararını duyduktan hemen sonra yaptığı açıklamada Türkeş'in istifa mektubu beklediklerini belirterek, "Beklediğimiz bir gelişme değildi. Madem kabul etti, şu andan itibaren istifa etmesi için dilekçe bekliyoruz. Türkeş bizi üzdü. Mektubu göndermezse ihraç edilecektir" demişti.

TANRIKULU'NUN İSTİFASI KABUL EDİLDİ

Bu arada MHP Ankara Milletvekili Türkeş'in tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilmesinin partiyle ilişiğinin kesildiği anlamına gelmediğini vurgulayan Yalçın, öte yandan bakanlık görevi teklif edilen MHP İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu'nun genel başkan yardımcılığı görevinden istifasının da kabul edildiğini söyledi.

MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun geçici Bakanlar Kurulu üyeliği için yaptığı teklifi kabul ettiğini bildirmişti.

ÖNCEKİ HABERLER
İlahi adalet! Polise atmak istedi elinde patladı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Gönüllü askerlik için binlerce başvuru
Türkeş'in kararından sonra Davutoğlu...Bomba kulis
MHP'li Karakaya canlı yayında şoke oldu!
Meral Akşener'den Bakanlık teklifine yanıt
'Öcalan 1 Eylül'de PKK'ya çağrı yapacak!'
Davutoğlu neden o 3 HDP'liyi seçti? En ilginç detay
İki gazeteciyi vuran saldırganın 'faksı': Barut fıçısı gibiyim
Çilek Kokusu 11. bölüm fragmanları-son bölüm
Yorumlar 46 yorum