BIST 2.418
DOLAR 16,38
EURO 17,52
ALTIN 971,20
HABER /  POLİTİKA  /  MHP

MHP'den BDP'li Sakık'a çarpıcı tepki!

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Sırrı Sakık'ın Meclis'te söylediği sözlere ilginç bir açıklama ile yanıt verdi

Abone ol

MHP'li Özcan Yeniçeri, Sırrı Sakık'ın sözlerine ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Bu sözleri duyanlar sanır ki Alpaslan, Malazgirt'te Romen Diyojen'i değil de Sırrı Sakık'ın dedesini yenmiş; Fatih Sultan Mehmet, İstanbul'u Bizans'tan değil de PKK'nın elinden almış" dedi.

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, TBMM'de yaptığı basın toplantısında İmralı sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yeniçeri, Türkiye bürokrasinin "teslimiyette birbirine tencere kapak misali uyum sağlamış" durumda olduğunu belirtti ve "Bayrak inecek terör bitecek beklentisi içindeki terörist unsurlar ile yeni Türkiye manzarası bütünleşmiş bulunmaktadır" diyerek şöyle devam etti:

ASKERİN ELİNİ TUTTULAR, PKK'YA DÖVDÜRDÜLER

"AKP'nin zihin yönlendirmesi yapan kadroları, gerçekleri halktan hep sakladılar: AKP iktidarı, teröristler eylem yapmadıkça operasyon yapılmasını yasakladılar, güvenlik güçlerine korunma ve savunma stratejisi izlettiler. Adeta askerin elini tuttular PKK'ya dövdürdüler. Polisi karakola kapattılar ve valiyi vilayet konağına hapsettiler. Sonra da 'terörle mücadele ediyoruz ama baş edemiyoruz' diye toplumu yanılttılar.

Beklentilere cevap veren terörist başı değil, Başbakan Erdoğan'dır. Öcalan'a yönelik tecridin kaldırılması, ana dilde savunma hakkı ve Kürtçe'nin anadil olarak kamusal alanda kullanılması dayatmalarıyla Başbakan'ın İmralı'daki eli kanlı hükümlünün beklentilerine cevap verdi. BDP'lilere teröristler arası koordinasyon sağlamaları için İmralı-Kandil-Erbil-Oslo hattının fiilen açıldı. Büyükşehir Yasa Tasarısı'nın ve anadilde savunma hakkının, KCK'nın demokratik özerklik ihtiyacını karşılamak için TBMM'den geçirildi."

DAĞDAN GELİP BAĞDAKİNİ KOVUYORLAR

Yeniçeri, BDP'li İbrahim Binici'nin polise silah çekmeye yeltenmesi, BDP Van Milletvekili Özdal Üçer'in PKK bayrağı açılmasına müdahale eden güvenlik güçlerini engellemeye çalışarak halka "silahlanın" çağrısı yapmasını ve BDP'li Sırrı Sakık'ın "Sonradan bu ülkeyi kendisine vatan edinenler. Kafkaslardan, Bosna'dan gelenler, bu ülkenin sahibi değilsiniz. Haddinizi bileceksiniz. Dağdan gelip bağcıyı kovma hakkına sahip değilsiniz" sözlerine de değinerek şunları söyledi:

"Sakık, turizmle ilgilensin alanı o, tarihten ne kadar anladığı ortada. Çok açıktır ki, bir ülkenin sahibinin kim olduğuna ya da olmadığına karar veren zihniyet ırkçıdır. Bu bağlamda bu ifadeler ağzına kadar tıka basa bölücülük, ırkçılık, faşistlik kokmaktadır. İnsani gerçekler bir yana tarihi gerçeklere de bu sözler aykırıdır.

FATİH İSTANBUL'U PKK'DAN MI ALDI

Sonradan bu ülkeyi kendisine vatan edinenler diyerek Malazgirt zaferi sonrası Anadolu'ya giren Türk topluluklarını, Kafkaslardan, Bosna'dan gelenler derken de Viyana Bozgunu sonrası Anadolu'ya dönmeye başlayan evlad-ı fatihanın torunlarını kast ederek bunlara 'Bu ülkenin sahibi değilsiniz' diyor. Bir ülkenin sahibinin kim olduğuna tarih ve sosyoloji değil bir zat karar veriyor.

Kendisini toprakların asli sahibi, sözüm ona sonradan gelenleri ise 'dağdan gelenin bağcıyı kovması' olarak nitelemesi, tarihi hakikatlere aykırı olması bir yana tam anlamıyla faşist-ırkçı bir yaklaşımdır. Bu sözleri duyanlar sanır ki Alpaslan Malazgirt'te Romen Diyojen'i değil de Sırrı Sakık'ın dedesini yenmiş; Fatih Sultan Mehmet İstanbul'u Bizans'tan değil de PKK'nın elinden almış. Kaldı ki 1071 yılı, Türklerin Anadolu'ya giriş tarihi değil hakim oluş tarihidir. Türkler Anadolu'da sanıldığının aksine 1071 yılından çok önceleri vardı. Hâkimiyet olarak değil topluluk olarak vardı. 1071 yılı dönüm noktası olmuş, Alpaslan'ın zaferiyle birlikte Türkler Anadolu'ya siyaseten de hakim olmuş ve hızla hakimiyetlerini tescil etmişlerdir."

ÖNCEKİ HABERLER
Mali'de İslamcı militan kaygısı
Mali'de İslamcı militan kaygısı
Altın kapanışta değer kaybetti
Altın kapanışta değer kaybetti
Kanal D'nin fenomen dizisi bu hafta yok
Kanal D'nin fenomen dizisi bu hafta yok
Hilal Cebebi kızlara öyle bir şey tavsiye etti ki
Hilal Cebebi kızlara öyle bir şey tavsiye etti ki
9 yaşında doğum yaptı ülkeyi karıştırdı
9 yaşında doğum yaptı ülkeyi karıştırdı
AK Parti'ye yedi kocalı benzetmesi!
AK Parti'ye yedi kocalı benzetmesi!
Ahmedinejad'tan İsrail'e tehdit gibi sözler
Ahmedinejad'tan İsrail'e tehdit gibi sözler
Balotelli Milan'da: Kardeş Berlusconi'den ırkçılık kokan gaf
Balotelli Milan'da: Kardeş Berlusconi'den ırkçılık kokan gaf
Savcılık Ömer Güney için soruşturma açtı
Savcılık Ömer Güney için soruşturma açtı
Meteorolojiden sağanak yağış uyarısı
Meteorolojiden sağanak yağış uyarısı