BIST 1.212
DOLAR 7,81
EURO 9,26
ALTIN 481,42
HABER /  POLİTİKA

MHP'de Merak Akşener depremi 615 kişi istifa etti

Meral Akşener'in kuracağı partiye geçmek için MHP'de toplu istifalar yaşandı. Kocaeli Gölcük yönetiminde 410 kişi, Bursa Yenişehir yönetiminde ise 215 kişi toplu olarak istifa ettiklerini açıkladılar.

Abone ol

MHP Kocaeli Gölcük ve Bursa Yenişehir İlçe yönetimlerinde istifa depremi yaşandı. Genel Merkez'in tutumunu onaylamadıklarını açıklayan üyeler toplu şekilde istifa etti. Partiden ayrılanların Meral Akşener'in kuracağı yeni partiye geçecekleri konuşuluyor.

MHP Kocaeli Gölcük İlçe Teşkilatı yönetimi ve üyelerinden 410 kişi ve MHP Bursa’nın Yenişehir ilçesinde 215 kişi istifa etti. MHP eski MYK Adnan Özdere “Meral Akşener’in kuracağı yeni partide bulunacağız" dedi.

GÖLCÜK’TE 410 KİŞİ İSTİFA ETTİ

MHP Gölcük İlçe Başkanlığı üyesi 410 kişi partilerinden istifa etti. Gölcük’te bulunan Koray Aydın Parkı’nda bir araya gelen partililere istifa dilekçeleri dağıtıldı. Notere verilmek üzere dilekçeleri dolduran 410 kişi MHP’den istifa etti.

AKŞENER’İN PARTİSİNE KATILACAKLAR

Habertürk’te yer alan habere göre, MHP eski MYK Adnan Özdere “Meral Akşener’in kuracağı yeni partide bulunacağız. Bu partide artık eskisi gibi sağcı, solcu yok. Merkez bir parti olacak. Aynı ideal için bir arada olacağız. MHP’nin başka mecralarını sürüklendiğini gördüğümüz için şimdi başka bir partiye geçiyoruz” diye konuştu.

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü de, “MHP’nin kurumsal yapısıyla ters düşenlerin zaten bizde işi yok. Bizim de onlarla işimiz yok. Onlardan da hiçbir beklentimiz yok. Allah yollarını açık etsin. İsteyen istediği yere gidebilir” dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
15 Temmuz gazisi generalliğe terfi ediyor YAŞ'ta bir ilk
Tuncay Özkan'a bomba Kanaltürk soruları
Şişli'de yolun karşısına geçmek isteyen kadın canından oldu
'Cumhurbaşkanının cesedini çöplüğe atacaklar'
Cem Küçük Gülerce'yi hedef alan yazarlara fena saydırdı
Sadakatsiz dizisi hangi diziden uyarlama Kore dizisi mi?
Yorumlar 29 yorum