BIST 1.557
DOLAR 7,48
EURO 9,04
ALTIN 441,71
HABER /  DÜNYA

Böyle dolandırıcılık görülmedi 9 ay boyunca bedava kaldı

Brezilyalı dolandırıcı İsveç’in başkenti Stockholm’deki 17 değişik otelde dokuz ay boyunca beş kuruş ödemeden yaşamayı başardı.

Abone ol

En son kaldığı Scandic Hotel’de Mayıs ayında yakalanarak tutuklanan Brezilyalı çıkarıldığı mahkemede ağırlaştırılmış dolandırıcılık suçundan sekiz ay hapis cezasına çarptırıldı.

Yaşadığı hotellerdeki hizmetlerden faydalanarak 17 hoteli toplam 41 faturanın karşılığı yaklaşık 250 bin Kron (26 bin Euro) dolandıran Brezilyalı mahkeme kararına göre dolandırdığı hotellere bu miktarı ödemekle de yükümlü tutuldu.

Dolandırdığı bütün hotellere aynı site üzerinden rezervasyon yaptıran dolandırıcı, hotel girişlrinde bagajının gecikeceğini, bu nedenle de hemen ödeme yapamayacığını söyleyerek kredi kartı bilgilerini bıraktı.

Brezilyalı, kaldığı hotellerden kaybolduktan sonra kredi kartı bilgileri üzerinden yapılan araştırmalarda, kartın yeterli bakiyeye sahip olmadığı anlaşıldı.

Mahkemeye tanıkların ifadeleri, 28 yaşındaki Brezilyalının cep telefonundaki GPS pozisyonları, wi-fi bağlantıları ve Facebook paylaşımları delil olarak sunuldu.

ÖNCEKİ HABERLER
3 gündür haber alınamıyordu bu halde bulundu
Della Miles Büyükçekmece'de Kültür ve Sanat Festivali'nde sahne aldı
D&R’la ‘Retro ruhu’ canlanıyor
"Süt içemeyenler maden suyu tüketsin" önerisi
Sözde kınadıkları Esed'e para aktardılar
Türkiye'nin dünyaca ünlü köyünde yıkım başladı!
Dev 'eskort' operasyonu: 100'ü aşkın kişi...
İstanbul'da sokak ortası silahlı kavga
Araç sahipleri dikkat! Büyük zam geliyor
Panama'dan Brezilya'ya servet gibi tazminat
Yorumlar 2 yorum