BIST 1.212
DOLAR 7,80
EURO 9,26
ALTIN 482,10
HABER /  POLİTİKA

MHP'de deprem! 200 kişi toplu olarak istifa etti

Milliyetçi Hareket Partisi'nin Balıkesir Bigadiç ilçe yönetiminde bulunanların da aralarında olduğu 200 üye toplu olarak istifa etti. İstifanın sebebini İlçe Başkanı Vedat Bayraktar genel merkeze ağır sözlerle yüklenerek açıkladı.

Abone ol

BALIKESİR MHP teşkilatında geçtiğimiz günlerde benzer bir toplu istifa yaşanmıştı. Bu kez MHP Bigadiç İlçe Başkanı Vedat Bayraktar ile birlikte 200 kişi daha istifa etti.

MHP Genel Merkezi tarafından Ekim 2016'da ilçe başkanlığı görevine atandığını anlatan Bayraktar, 17 Mayıs 2017'de yapılan kongreye tek liste girerek yeni yönetimiyle birlikte görevi aldıklarını hatırlattı.

NEDEN İSTİFA ETTİLER?
MHP Bigadiç İlçe Başkanlığı'na üye 200 kişiyle birlikte toplu istifa kararlarının nedenlerini sıralayan Bayraktar, istifayı şu sözlerle açıkladı:

Sinan Oğan'ın MHP'den ihracıyla ilgili flaş gelişme

-"7 Haziran'da yapılan genel seçimlerden sonra AK Partili yöneticiler partimizin aleyhine toplum üzerinde bir algı oluşturdu. Bu süreci parti olarak sağlıklı yönetemedik. Erken seçim kararı alındıktan sonra propagandada etkili olamadık. 1 Kasım'daki seçimlerde PKK'nın ürünü olan partinin gerisinde kaldık.

GENEL MERKEZ YOK SAYDI
-MHP'ye oy veren seçmen ve ülkücü hareket mensupları yok sayılarak olağanüstü kongre talebinde bulunan il ve ilçe teşkilatlarının MHP Genel Merkezi tarafından görevlerine son verildi. Bir tek ülkücüyü bile dışlama gibi bir lüksün olmadığı bu dönemde ülkücüler pasifize edilmeye çalışıldı.

ENTRİKALAR ÇEVRİLDİ
-Balıkesir il kongresinde divan başkanı olan Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mehmet Günal tarafından il başkanlığına aday olan Mustafa Ozan Dereli'nin adaylığı çeşitli entrikalarla kabul edilmedi. Bu tür ayak oyunlarını bir ülkücüye yakıştıramadığımız gibi aynı düşüncede olan genel merkez ve yöneticileriyle birlikte çalışmamız mümkün olmadığından Bigadiç İlçe Teşkilatı olarak 200 üyemiz ile birlikte topluca istifa ediyoruz. Aldığımız bu karar vatanımıza, milletimize hayırlı olsun."

ÖNCEKİ HABERLER
Kabine mi değişiyor? Başbakan açıklama yapacak
Beştepe'de son dakika sürpriz buluşma
İstanbul'da yağış sonrası duran metro seferleri için açıklama
PKK 270 km uzaktan vurulacak işte ayrıntılar
'Hero' tişörtü giyen üniversiteliler için karar çıktı
Emel Öztürk kimdir kaç yaşında casus ne iş yapıyor?
Yorumlar 39 yorum