BIST 9.548
DOLAR 32,51
EURO 34,56
ALTIN 2.489,97
HABER /  POLİTİKA

MHP Diyarbakır İl Başkanlığı'nda deprem! Eski İl Başkanı Cihan Kayaalp için korkunç iddia

DİYARBAKIR'da çok dikkat çeken bir operasyon gerçekleşti. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, dün Diyarbakır İl Başkanı ve yönetiminin görevden alındığını ve MHP Diyarbakır İl Teşkilatı'nın kapatıldığını duyurdu. Gece yarısı görevden alınan İl Başkanı Cihan Kayaalp hakkında 'çocuğun cinsel istismarı' suçlaması var. Cihan Kayaalp tutuklanırken çocuğun ailesine de polis koruması verildi.

Abone ol

MHP Genel Merkezi'nin dün görevden aldığı MHP Diyarbakır İl Başkanı ve yöneticilerine operasyon yapıldı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın gece yarısı operasyonunda gözaltına alınanlar arasında dün görevden el çektirilen MHP Diyarbakır eski İl Başkanı Cihan Kayaalp ve bazı il yöneticileri de var. Bazı MHP yöneticileri ise aranıyor. 

Gasp ve taciz iddiası
MHP'nin görevden aldığı eski İl Başkanı Cihan Kayaalp hakkında küçük yaşta kızı istismar suçlaması, diğer parti üyeleri hakkında ise 'gasp, tehdit ve şantaj' olduğu' öğrenildi. Son bir yıl içerisinde iki kişinin MHP İL Başkanı Kayaalp ve yöneticiler hakkında polise gasp, tehdit ve şantaj iddiasıyla başvurduğu belirtiliyor.

Görevden alınan eski MHP İl Başkanı Cihan Kayaalp... MHP'nin dün görevden aldığı Cihan Kayaalp hakkında küçük yaşta çocuğu cinsel istismar gibi korkunç bir iddia ve şikayet olduğu ortaya çıktı. 

Küçük yaşta çocuğun cinsel istismarı...
Sözü gazetesinin haberine göre ise Cihan Kayaalp, küçük yaşta çocuğun nitelikli cinsel istismarı suçlamasıyla ailesinin şikâyeti üzerine gözaltına alındı. Başsavcılık, çocuğun yaşının küçük olmasından dolayı soruşturmaya yayın yasağı getirdi. 

16 yaşındaki çocuğa sistematik olarak cinsel istismar
T24'ün haberine göre de Kayaalp'in görevden alınma nedeni "16 yaşındaki bir çocuğa sistematik olarak cinsel istismarda bulunmak..." Öne sürülen olayı öğrenen aile Diyarbakır Emniyeti'ne Cihan Kayaalp ve MHP örgütünde çalışan O. K. hakkında şikâyette bulundu. Bunun üzerine Kayaalap MHP Genel Merkezi'nce görevden alınıp Diyarbakır Teşkilatı kapatıldı. 

Tutuklanarak Diyarbakır Cezaevi'ne gönderildi. Aileye koruma verildi
Kayaalp dün, "parti yönetiminin kapatma konusunda kendisine bilgi vermediğini" söylemişti. Bu görüşmenin ardından dün akşam gözaltına alınan ve kendisine verilen özel koruma görevlileri geri çekilen Kayalp, bugün tutuklandı. Ve Kayaalp, Diyarbakır T Tipi Cezaevi Kampusü'ne götürüldü. Diyarbakır'dan son bilgi, Emniyet, şikâyetçi olan ailenin ikamet adresinde, güvenlik amacıyla polis görevlendirdi.

MHP DÜN İL BAŞKANLIĞINI KAPATMIŞTI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla MHP Diyarbakır İL Teşkilatı'nın görevden alındığını ve il başkanlığının kapatıldığını duyurmuştu. Sürpriz kararın sebebi bugünkü operasyonla ortaya çıkmış oldu. 

BU FOTO GALERİYE BAKIN
ATV fişini erken çekti Yalnız Kurt dizisindeki Öcalan ve PKK sahnesi kriz çıkardı
Foto Galeri ATV fişini erken çekti Yalnız Kurt dizisindeki Öcalan ve PKK sahnesi kriz çıkardı Galeriye Gözat