BIST 1.945
DOLAR 13,50
EURO 15,25
ALTIN 801,31
HABER /  GÜNCEL

Mezarı kazılan kadının yakınlarına şok

Mezarı kazıldı, taziye çadırı kuruldu. Cenazeyi almak için hastaneye tabutla giden yakınları neye uğradığını şaşırdı

Abone ol

Kars Devlet Hastanesi'nin Beyin Cerrahi servisinde tedavi gören 70 yaşındaki Dilber Altun'un öldüğü yolundaki doktorların verdiği haberin yanlış çıkması, tabut alarak gelen yakınlarını isyan ettirdi. 

MEZARI KAZILDI, SELASI VERİLDİ

Köyde mezarı hazırladıktan sonra cenazeyi almaya gelen oğlu Topçu Altun, çıkış işlemlerini yaptırırken ölenin başka bir hasta olduğunu öğrendi ve "Yakınlarımız uçakla geliyor. Annemin mezarını kazdık, selası okundu. Sevinelim mi ağlayalım mı, şaşkınlık içindeyiz ve bilemiyoruz" dedi.

Kars Devlet Hastanesinin Beyin Cerrahi servisinde tedavi gören 70 yaşındaki Dilber Altun'un öldüğü bilgisi üzerine mezar kazıp tabutla hastaneye gelen yakınları büyük şok yaşadı.

Kars'ın Selim İlçesi'ne bağlı Sarıgün Köyü'nde geçen Çarşamba günü rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Dilber Altun, Beyin Cerrahi servisinin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Kadının tedavisi sürerken, iddiaya göre bugün refakatçi olan oğlu Topçu Altun'u çağıran doktorlar, "Annen öldü, başın sağolsun" dedi.

Bunun üzerine Topçu Altun, köydeki yakınlarına üzücü haberi bildirerek cenaze için hazırlık yapılmasını istedi. Köy mezarlığında Dilber Altun için mezar yeri kazıldı, sala verildi. Bir minibüs tutularak üzerine konulan tabutla hastaneye gelindi. Cenazeyi almak isteyen 40 yaşındaki Topçu Altun, işlemler sırasında annesinin ölmediğini öğrendi. Görevliler, bir yanlış anlamanın olduğunu söyledi.

SEVİNELİM Mİ AĞLAYALIM MI?

Sevindirici haber üzerine tabutla geldikleri Devlet Hastanesi önünde ağlamayı bırakan Dilber Altun'un yakınları, doktorlara tepki gösterdiler. Dilber Altun'un oğlu Topçu Altun "Biz öldü diye geldik, cenazeyi alacaktık. Fakat şimdi hastamızın ölmediğini, başka bir hasta ile karıştırıldığını söylüyorlar. Sevinelim mi, ağlayalım mı? Bilemiyoruz. Şaşkınlık içindeyiz. Ne yapacağımızı şaşırdık. Köyde taziye çadırı bile açtık. Öldü diye sala okuttuk, mezarı da hazır. Başka şehirlerdeki akrabalarımızı da çağırdık. Şimdi onlar uçakla geliyor. Böyle bir şey Türkiye'den başka ülkede olur mu?" diye konuştu.

İSİM BENZERLİĞİ

Dilber Altun'un yoğun bakımdaki tedavisinin sürerken; Kars İl Sağlık Müdürü Fahri Sevinç olayla ilgili yaptığı açıklamada, "Yoğun bakımda yatan iki kadın hasta var. Bunlardan biri ölüyor. İkisinin de ismi birbirine çok yakın. Yoğun bakımdaki görevli doktor ölen kadının ismini söyleyerek yakınlarından gelip cenazelerini almalarını istiyor. Bu sırada Yoğun Bakım önünde bekleyen ve hayatta olan Dilber'in yakınları ölen kişinin kendi hastalarının isminin okunduğunu zannediyor. Doktor ölen kişinin ismini doğru söylüyor ancak bunlar ölen kişinin adını Dilber olarak anlayınca işler karışıyor" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Sayısal Loto'da kazanan numaralar
Sayısal Loto'da kazanan numaralar
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Hepatit C hastalarına müjde!
Hepatit C hastalarına müjde!
Yunanistan için felaket senaryosu
Yunanistan için felaket senaryosu
Türkiye Ursula'yı veto etti
Türkiye Ursula'yı veto etti
Gökçek metroyu hükümete böyle yıktı!
Gökçek metroyu hükümete böyle yıktı!
Toros'un eteklerinde tapusuz köylüler ve seçim
Toros'un eteklerinde tapusuz köylüler ve seçim
Silah arkadaşları onu kurşuna dizdi
Silah arkadaşları onu kurşuna dizdi
Simav'da 4.2 büyüklüğünde deprem
Simav'da 4.2 büyüklüğünde deprem
Tatlıses'in kızı ilk kez görüntülendi
Tatlıses'in kızı ilk kez görüntülendi